KIA EV6 je nové Auto roka 2022 a najlepšie elektrické SUV roka! Nemôže s ním držať krok žiadny súper, tvrdia Briti

EV6 kombinuje špičkový dojazd so schopnosťou rýchleho nabíjania, s ktorou nemôže držať krok žiadny súper, povedal Steve Huntingford, šéfredaktor magazínu What Car, v ktorého ankete teraz EV6 zvíťazilo v kategórii elektrických SUV.
Vydané Text: 
### KIA EV6 je novým elektrickým SUV roka Model EV6 značky Kia získal prestížne ocenenie „Auto roka 2022“ ako aj titul „**Elektrické SUV roka**“ v **britskej súťaži magazínu What Car?**. Toto prelomové víťazstvo prvého plne elektrického vozidla Kia je len druhýkrát v histórii, kedy vyhral titul “Auto roka” magazínu What Car? elektromobil, prvým bol v roku 2019 model e-Niro. Najnovšia trofej „Auto roka“ pre model Kia EV6 nasleduje po **rekordnom počte ocenení** od odborníkov z mienkotvorných medzinárodných mediálnych titulov za 10 mesiacov od prvého globálneho predstavenia automobilu v marci minulého roka. Medzi ocenenia patrí víťazstvo v kategórii „Premium“ v rámci nemeckých cien Auto roku a získanie ocenenia „Crossover roka“ od Top Gear. Model EV6 sa dostal aj do užšieho výberu kandidátov na titul Auto roka 2022, pričom víťaz by mal byť známy 28. februára. „*EV6 kombinuje špičkový dojazd so schopnosťou rýchleho nabíjania, s ktorou nemôže držať krok žiadny súper, čím rieši dve najväčšie obavy, ktoré ľudia stále majú v súvislosti s elektrickými autami. A čo viac, vďaka modulárnej platforme dokázala Kia využiť kompaktnú veľkosť a vyrobiť auto, ktoré je mimoriadne priestranné a praktické*,“ povedal **Steve Huntingford**, šéfredaktor magazínu What Car?. „*Keď sa k tomu pridajú suverénne jazdné vlastnosti, výnimočná prepracovanosť, konkurencieschopná cena a jedny z najlepších záručných podmienok na trhu, je jasné, že futuristické EV6 nielenže vyzerá ako budúcnosť, ale budúcnosť z nej priamo srší*.“ **Jason Jeong, prezident spoločnosti Kia Europe**, povedal: „*Pre spoločnosť Kia je veľkou cťou vyhrať titul „Auto roka 2022“ na tohtoročnej súťaži magazínu What Car?. EV6 bol mimoriadne dobre prijatý zákazníkmi a médiami v celej Európe vďaka pôsobivému dojazdu, schopnostiam ultra rýchleho nabíjania, odvážnemu dizajnu a najmodernejšiemu interiéru. Najvzrušujúcejšie je, že EV6 je len začiatok toho, čo príde od spoločnosti Kia, keďže pokračujeme na našej ceste k elektrifikácii – s 11 novými modelmi EV, ktoré majú prísť do roku 2026*.“ EV6 prináša na trh crossoverov dlhý dojazd, výkon s nulovými emisiami, ultrarýchle nabíjanie 800 V a charakteristický štýl. EV6 dokáže dosiahnuť dojazd až 528 kilometrov na jedno nabitie v kombinovanom cykle WLTP, zatiaľ čo pokročilá technológia nabíjania 800 V znamená, že vodiči môžu nabiť z 10 na 80 percent vozidlo len za 18 minút. Je to prvé plne elektrické vozidlo Kia a demonštruje vzrušujúci potenciál novej elektrickej globálnej modulárnej platformy (E-GMP) spoločnosti so šiestimi ďalšími špecializovanými elektrickými modelmi, ktoré budú nasledovať po EV6 do roku 2026. Kia sa snaží svoju modelovú ponuku plne elektrifikovať v Európe do roku 2035, ďalšie kľúčové trhy po celom svete budú nasledovať do roku 2040.

Práve teraz: Kia EV6 dostala kompletný slovenský cenník, zverejňujeme ceny všetkých verzií

Model EV6 ponúkne tri úrovne výbavy, z toho dve, ktoré značka Kia ešte nikdy predtým nemala.

### Kia Sorento víťazom kategórie „Ťahač karavanov roku 2022“ Popri oceneniu pre EV6 sa uznania dostalo aj modelu Sorento v kategórii SUV s titulom „Ťahač karavanov roku 2022“, udeleným v spolupráci s britskou Asociáciou kempovania. Porota zvolila Sorento s motorom 2,2 litra CRDi a osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou za ideálne vozidlo pre všetkých, ktorí potrebujú často ťahať karavan alebo príves. Sorento vďaka výkonnému naftovému motoru utiahne príves o hmotnosti až 2500 kg, pričom SUV samo o sebe odvezie až sedem osôb, ponúka veľkorysý priestor pre náklad i cestujúcich a s ohľadom na použité technológie a ďalšie prvky výbavy zaručuje pohodlie a konektivitu na palube.

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.

### Súťaž Auto roku magazínu What Car? Spotrebiteľský magazín What Car? každoročne vyberá najlepšie nové vozidlá v niekoľkých kategóriách. Cenu môže získať také vozidlo, ktoré bolo otestované v priamom porovnaní s príslušnými konkurentmi, a to priamo v prevádzke a vo vyhradených skúšobných priestoroch; testovanie vykonáva tím skúšobných komisárov redakcie What Car?. Z víťazov jednotlivých kategórií je následne vybraný celkový víťaz súťaže „Auto roku“.

Inzercia

InzerciaODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

 • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Test motocykla

  Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut.