Aktuality

Dacia zverejnila ceny nového Dustera, pod 10-tisíc eur ho už nekúpite

Slovenský importér značky Dacia zverejnil cenník novej verzie modelu DUSTER.

Nový Duster sa dá na Slovensku zakúpiť od 10 790 eur, čím prekonáva pomyslenú magickú hranicu 10-tisíc eur iba o necelých osemsto eur. Nová Dacia Duster sa predáva s pohonom predných (4×2) a aj všetkých štyroch kolies (4×4), štyrmi naladeniami benzínového motora TCe, naftovým motorom Blue dCi a pre mnohých bude zaujímavá ponuka verzií s pohonom LPG (skvapalnený ropný plyn).

Najlacnejšiu naftovú verziu Blue dCi s max. výkonom 115 koní si kúpite od 16 290 eur, pričom za pohon 4×4 sa dopláca 1 800 eur. Okrem základného vznetového variantu je pohon všetkých kolies dostupný aj v kombinácii s benzínovým motorom TCe 150, avšak je konfigurovateľný iba s manuálnou prevodovkou.

Väčšina verzií je v predaji s manuálnou prevodovkou, automaticku EDC ponúka iba jeden benzínový variant TCe 150.

DACIA DUSTER (2022)

Nový Duster: Čo obsahuje základná a vyššia výbava?

Na výber sú celkovo štyri úrovne výbavy (Access, Essential, Comfort a Prestige), pričom najnižšia a najvyššia sa podstatne líšia.

Základná výbava Access obsahuje aj nasledovné položky:

  • 16" oceľové disky kolies;
  • asistent rozjazdu do kopca;
  • airbagy vodiča a spolujazdca; bočné airbagy vpredu; hlavové airbagy vpredu;
  • sada na opravu defektu pneumatiky;
  • palubný počítač s čiernobielym displejom;
  • obmedzovač rýchlosti;
  • svetelný senzor (automatické prepínanie denných a stretávacích svetiel);
  • LED denné svietenie, LED stretávacie svetlomety;
  • manuálne nastavovanie spätných zrkadiel;
  • elektrické ovládanie predných okien.
DACIA DUSTER (2022)

Dobre čítate, že výbava Access za 10 790 eur neobsahuje ani autorádio, manuálnu klimatizáciu a tempomat. Tieto tri položky výbavy nájdete v sérii až o dve výbavy vyššie (Comfort od 14 290 eur), prípadne si v Essential môžete za manuálnu klimatizáciu doplatiť 550 eur. V Comforte dostanete aj zadné parkovacie senzory, 8-palcový dotykový displej s infotainmentom a podporou Android Auto/Apple CarPlay, predné hmlovky a niektoré estetické vylepšenia.

DACIA DUSTER (2022)
Základný objem batožinového priestoru dosahuje 445 až 478 litrov (v závislosti od metodiky merania), po sklopení sedadiel sa otvára nákladný priestor s kapacitou 1 478 litrov. Verzia s pohonom 4×4 má max. 411/467/1 444 litrov.

Tradične najlepšou výbavou je PRESTIGE (od 14 290 eur), ktorá obsahuje aj navigáciu, 17-palcové disky z ľahkých zliatin, automatickú klimatizáciu, zadnú parkovaciu kameru či zatmavené zadné okná.

Dacia Duster neponúka udržiavanie v jazdnom pruhu a ani upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu.

DACIA DUSTER (2022)

Cenník Dacia Duster 2021:

Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie