Aktuality

Práve teraz: Kia EV6 dostala kompletný slovenský cenník, zverejňujeme ceny všetkých verzií

  • Spoločnosť Kia otvorila predpredaj svojho prvého plne elektrického modelu EV6 ešte pred plánovaným termínom vzhľadom na vysoký záujem zákazníkov
  • Predpredaj modelu EV6 bol na Slovensku spustený 28. apríla 2021
  • Dnes Kia predstavila kompletný cenník pre model EV6
  • Cena začína na 43 990 eur

Nová Kia EV6 sa vyznačuje pokročilou schopnosťou rýchleho nabíjania pri napätí 800 V, čo umožňuje nabiť vozidlo z 10 na 80 % už za 18 minút, ako aj potenciálnym dojazdom vyše 510 kilometrov. Vďaka sérií inovatívnych a technicky vyspelých funkcií poskytuje doposiaľ nebývalú úroveň využiteľnosti v segmente vozidiel BEV (battery electric vehicle - plne elektrické vozidla). Objednávanie sa spustilo na Slovensku 28. apríla a dnes spoločnosť Kia Sales Slovakia predstavila kompletný cenník pre svoju najväčšiu novinku roka 2021, model EV6.

Zákazníci si môžu vybrať špecifikáciu, stupeň výbavy a doplnkové vybavenie, aby ich nové vozidlo bolo presne podľa ich predstáv a zodpovedalo ich životnému štýlu. EV6 prichádza vo variantoch 2WD a 4WD a zároveň je dostupné so štandardnou 58 kWh batériou, ktorá poskytuje dojazd do 400 km a výkon až 235k alebo s 77,4 kWh batériou s dlhým dojazdom, ktorá zabezpečí dojazd viac ako 510 km a výkon až 325 k.

Cenník modelu prikladáme nižšie a ponúka tri úrovne výbavy: Air, Earth a GT-Line.

Kia EV6 má už kompletný slovenský cenník,
KIA EV6 sa na Slovensku predáva už od konca apríla vo forme predpredaja, ale dnes model dostal kompletný cenník. Je potrebné uznať, že vzhľadom na ceny ponúka vskutku bohatú výbavu už aj v základnej konfigurácii.

Už verzia Air je bohato vybavená a ponúka množstvo bezpečnostných asistentov, 19´´ tmavosivé disky kolies z ľahkej zliatiny, bezkľúčový prístup a štartovanie vozidla tlačidlom (Smart Key), prémiové sedadlá vodiča a spolujazdca sú s relaxačnou funkciou ako aj s funkciou vyhrievania a ventilovania a elektricky nastaviteľnou bedrovou opierkou. Súčasťou tejto výbavy je aj plne digitálny palubný počítač s panoramaticky 12,3" zakriveným LCD displejom s vysokým rozlíšením a adaptívny tempomat ako aj tepelné čerpadlo. K dispozícii sú aj voliteľné balíky výbavy ako Safety a Tech pack alebo panoramatické strešné okno. Zákazníci si budú môcť vybrať model EV6 v jednej z 11 exteriérových farieb.

Ceny špecializovanej verzie GT EV6 s dojazdom 400 km a špičkovým výkonom 585 k budú predstavené neskôr, nakoľko spustenie predaja je naplánované na rok 2022.

Model EV6 je stelesnením novej éry značky Kia. Bude sa vyrábať v Južnej Kórei a predáva sa so 7-ročnou zárukou Kia.

Kia EV6 má už kompletný slovenský cenník,
Interiér elektromobilu EV6 je minimalistický a moderný, ale nezachádza do extrémov. Všimnite si najmä širokouhlú obrazovku, ktorá spája centrálny displej s prístrojovým panelom dovedna.

Cenník Kia EV6 pre slovenský trh:

Prečítajte si aj:


Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?