Aktuality

Kia Sportage dostala facelift pre USA, na Slovensku výbavu BLACK EDITION

Kia Sportage vo výbave BLACK EDITION
Kia Sportage vo výbave BLACK EDITION

Aktuálna štvrtá generácia Kie Sportage je v predaji už šesť rokov, napriek tomu stále vyzerá moderne a vyvážene. Postupne ale nastáva čas na zmenu, ktorú sme avizovali v našom nedávnom článku o novej generácii Sportage:

Prečítajte si aj:


Nová Kia Sportage možno ohromí dizajnom ešte viac ako Tucson

ERIK STRÍŽ


Príspevok o pripravovanej Kii Sportage zaujal verejnosť, ale zatiaľ nie je reálnym obrazom novej generácie tohto pre nás stredne veľkého SUV. Jeho finálnu podobu by sme mohli poznať snáď už tento rok.

Severoamerický trh sa v týchto dňoch dočkal modernizácie aktuálnej štvrtej generácie, ktorá má byť poslednou šancou tejto generácie zaujať.

Kia Sportage - facelift 2021 pre Severnú Ameriku
Kia Sportage - facelift 2021 pre Severnú Ameriku

Z estetického hľadiska sa vylepšili iba menej významné detaily, inovácie sa týkajú najmä techniky a usporiadania stupňov výbavy. V Spojených štátoch sa Kia Sportage predáva v stupňoch výbavy LX, EX a SX, novinkou je edícia Nightfall. Do štandardnej výbavy Kia USA pridala asistent pre predchádzanie kolíziám s detekciou chodcov, výstrahu pred vybočením z jazdného pruhu, asistent pre udržanie v jazdnom pruhu, výstrahu pozornosti vodiča, asistent diaľkových svetiel a monitorovanie mŕtveho uhla.

Len pre zaujímavosť, v USA sa Kia Sportage v najnižšej výbave LX s pohonom predných kolies predáva od 25 265 dolárov, čo je v prepočte 20 936 eur.

Na Slovensku je Sportage aj v edícii BLACK EDITION

Na Slovensku sa Kia Sportage predáva vo výbave SILVER s pohonom predných kolies, manuálom a motorom 1.6 GDi od akciových 19 590 eur, prípadne s naftovým motorm 1.6 CRDI od 20 790 eur. Vrcholovým variantom predávaným na Slovensku je GT-LINE 1.6 CRDi + 48V (Mild hybrid) s max. výkonom 100 kW a pohonom všetkých kolies za 36 190 eur, respektíve silnejším nehybridným benzínovým motorom 1,6 T-GDI s max. výkonom 130 kW od 22 590 eur.

Kia Sportage vo výbave BLACK EDITION
Kia Sportage vo výbave BLACK EDITION

Momentálne sa u nás predáva aj verzia BLACK EDITION s motormi 1.6 GDi, 1.6 CRDI a 1.6 T-GDi mild-hybrid s max. výkonomi 97 až 130 kW od 23 490 eur. Súčasťou výbavy tejto edície sú aj funkcie LKA - aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu, HBA - asistent pre automatické prepínanie diaľkových svetiel, DAW - systém monitorovania únavy vodiča či ISLW - inteligentný asistent rozpoznávania dopravných obmedzení, projekčné LED svetlomety, predné a zadné parkovacie senzory či bezkľúčový prístu, navigačný systém s 8” dotykovým LCD displejom

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie