Aktuality

Nová Kia Sportage možno ohromí dizajnom ešte viac ako Tucson

Páči sa vám Kia Sorento? Toto rozmerné SUV vyniká nielen vnútorným priestorom a rozsiahlou paletou modernej techniky, ale aj vzhľadom. Stavil skôr na jednoduchosť, je podstatne konzervatívnejší ako napríklad Hyundai Santa Fe, čo mu však evidentne prospieva. Klasický autodizajn je nadčasový, ale s rastúcou konkurenciou vizuálne nápadných áut sa aj Kia musí prispôsobiť a jednému zo svojich SUV modelov dopriať veľmi odvážnu tvár. Nová Kia Sportage, ktorá hierarchicky stojí práve pod Sorentom, by mala v novej generácii ukázať, ako dokáže juhokórejská automobilka reagovať na aktuálne trendy.

Nová Kia Sportage sa už testuje na cestách a na motoristickom okruhu Nurburgring (zdroj) a hoci má vždy rozsiahle kamuflovanie karosérie, zahraniční novinári už získali niekoľko fotografií detailov, z ktorých potom grafici vedeli vyhotoviť vizualizácie celkového vzhľadu. Podľa magazínu Motor1 (zdroj) sú tieto vizualizácie, ktoré sa medzičasom rozšírili internetom, verné realite.

Za pozornosť stoja detaily ako nové logo výrobcu, vzadu atypicky veľké a umiestnené pomerne nízko, zachovanie kľúčového dizajnové prvku „tigrieho nosa“ na prednej maske chladiča, ale v modernizovanej podobe, nový svetelný podpis v tvare prevráteného písmena V a tiež dvojfarebné vyhotovenie karosérie. To sa stáva stále modernejším.

Ak si nová Kia Sportage aspoň čiastočne osvojí dizajn z uvedených vizualizácií, opäť sa čelom postaví k svojmu trhovému rivalovi, SUV Hyundai Tucson. Ten na trh prišiel v novej generácii s nápadne futuristickým vzhľadom, ktorý je terčom pochvál, ale aj kritiky. My môžeme potvrdiť, že oficiálne fotografie a 3D vizualizácie občas vedia pokaziť dojem, pretože naživo novinka pôsobí značne lepšie.

Trúfame si tvrdiť, že nech aj Kia príde s akokoľvek futuristickým vzhľadom nového SUV Sportage, v konečnom dôsledku sa bude jednať o pekné vozidlo, o ktoré budú mať Európania záujem.

Doteraz pritom Kia Sportage ponúka skôr miernejší dizajn, ktorý nevytŕčal z radu, ale bol nositeľom kľúčových dizajnových prvkov automobilky.

Aktuálna Kia Sportage

Aktuálna generácia SUV Kia Sportage sa na Slovensku predáva od 19 590 eur, a to v konfigurácii SILVER 1.6 GDi 97 kW (132 k) s predným pohonom a manuálnou 6-stupňovou prevodovkou. Od výbavy GOLD je potom v predaji aj ako naftový mild-hybrid s pohonom všetkých kolies a s automatickou prevodovkou. Sportage sa zatiaľ nepredáva ako plug-in hybrid, ale očakávame, že sa takáto verzia dostane do ponuky spolu s novou generáciou.

Práve teraz je Sportage k dispozícii aj vo výbave BLACK EDITION so SMART KEY a LED svetlometmi zadarmo.

Prečítajte si aj:


Veľký test Kia Sorento 2.2 CRDi Platinum: Všetko, čo potrebujete vedieť

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie