Aktuality

Toto je nástupca Citroënu C-Elysée! Lacný sedan dostal SUV vzhľad.

Lacné sedany Peugeot 301 a Citroën C-Elysée sa na Slovensku tešili pomerne veľkému úspechu. Za slušné peniaze ponúkali všetko podstatné pre bežného motoristu ako napríklad odolný podvozok, jednoduchú techniku a dostatok mieste pre rodinu či batožinu. Podobný automobilový recept však funguje aj v zahraničí.

Číňania sedany milujú, rovnako tak SUV modely. Francúzi sa preto rozhodli vytvoriť nevšednú kombináciu určenú špeciálne pre ázijský trh s názvom Citroën C3 L. Ako napovedá samotné označenie, tento model disponuje predĺženým rázvorom až na 2 666 mm, celkovo je novinka dlhšia o 83 mm než európska verzia. Sedan vznikol na platforme mestského hatchbacku C3, zároveň využíva viaceré dizajnové podobnosti ako napríklad interiérové časti palubnej dosky alebo zadné svetlá charakteristické pre rodinu C3. Pod kapotou nájdu čínski zákazníci výhradne 1,2-litrový trojvalec s výkonom 84 kW (114 k) a krútiacim momentom 190 Nm, ktorý bude v spojení so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Do predaja v Číne sa dostane C3L už počas leta a začínať bude na sume okolo 110.000 jüanov, čo v prepočte vychádza na zhruba 14 000 eur.

K nám sa novinka takmer určite nedostane, otázna je tiež budúcnosť súčasných dvojičiek (Peugeot 301 a Citroën C-Elysée), ktoré na našom trhu kvôli prísnym emisným normám dožívajú len s jedinou motorizáciou – 1.5 BlueHDi. Chceli by ste vidieť nové generácie týchto lacných sedanov aj v Európe?

VIDEOTESTY AMŠ

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie