Aktuality

Toyota o zopár dní ukáže úplne nové SUV a ďalšie novinky

Toyota o zopár dní ukáže úplne nové SUV a ďalšie novinky

Autosalón v Ženeve sa nezadržateľne blíži a motoristická verejnosť sa bude môcť tešiť z viacerých zaujímavých svetových i európskych premiér. Značka Toyota na svojej expozícii ukáže napríklad úplne nový Yaris (európska premiéra), nový Mirai, RAV4 Plug-in Hybrid či športovo vyladený Yaris GR. Chýbať nebude dokonca ani extrémna Supra GR 2.0.

Nové B-SUV od značky Toyota bude kĺbiť obratnosť malého auta s niečím, čo výrobca pomenoval ako „závideniahodnú tradíciu vozidiel SUV“. Čo to presne znamená, sa môžeme iba domnievať. Pravdepodobne tým marketingoví špecialisti mysleli pohon 4x4, ktorý automobil dostane, hoci to vo svete malých SUV rozhodne nie je samozrejmosť. Chýbať nebude ani hybridný pohon.

Toyota o zopár dní ukáže úplne nové SUV a ďalšie novinky
Skica profilu pripravovaného B-SUV značky Toyota.

Toyota je zatiaľ na podrobnosti skúpa, nepoznáme ani len názov nového modelu. Novinka doplní ponuku vozidiel typu SUV, ktorá dnes pozostáva z modelov C-HR, RAV4 a Land Cruiser.

Prečítajte si aj:


Toto je úplne nová Toyota Yaris! Ako prvé auto na svete má aj stredové airbagy

Oficiálna správa


Toyota GR Supra príde s novým dvojlitrovým turbom

Redakcia (s)


Toyota minulý rok v Európe využívala elektrinu len z obnoviteľných zdrojov

Oficiálna správa:

Na medzinárodnom autosalóne v Ženeve sa v svetovej premiére predstaví úplne nové malé SUV značky Toyota, v ktorom sa snúbi intenzívny zážitok z malého auta so závideniahodnou tradíciou vozidiel SUV.

Nové malé SUV prináša spojenie vyššej svetlej výšky so systémom inteligentného pohonu všetkých kolies a najnovšou hybridnou technológiou od spoločnosti Toyota.

Toyota o zopár dní ukáže úplne nové SUV a ďalšie novinky

Európska premiéra čaká aj nové modely Yaris a RAV4 Plug-in Hybrid.

Okrem toho sa uskutoční tiež európska autosalónová premiéra úplne nového modelu Mirai. A to v špeciálne vyhradenom priestore, ktorý vyzdvihuje snahu Toyoty o vytvorenie vodíkovej spoločnosti budúcnosti.

V priestore určenom pre pretekársky tím Gazoo Racing sa predstaví nový model Yaris GR spolu s novým modelom Supra GR 2.0, najnovším modelom Yaris WRC pre sezónu 2020 a modelom Hilux Fernanda Alonsa pre Dakar 2020.

K odhaleniu najnovšieho SUV značky Toyota dôjde počas súvisiacej tlačovej konferencie, ktorá sa uskutoční 3. marca o 11:15 v stánku spoločnosti Toyota v hale 4.

Živý prenos tlačovej konferencie môžete sledovať na tomto linku: youtube.com/watch?v=wki5wGdIzhM

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie