Aktuality

Toyota Supra oficiálne predstavená! Čo na ňu hovoríte?

Presne po piatich rokoch od predstavenia konceptu FT-1, ktorý predznamenával vývoj novej generácie modelu Supra, došlo k oficiálnemu predstaveniu sériovej verzie. Už teraz môžeme s čistým svedomím prehlásiť, že to čakanie stálo za to! Na vývoji spolupracovali s nemeckou automobilkou BMW, a preto sa pod atraktívnym zovňajškom ukrýva základ z nedávno predstaveného BMW Z4. Nemecké gény zdieľa aj trojlitrový šesťvalec s maximálnym výkonom 250 kW (335 k) a krútiacim momentom 500 Nm. Vďaka funkcii Launch Control dokáže novinka zrýchliť na stovku už za 4,3 sekundy. Aktívny diferenciál a ukážkové rozloženie hmotnosti v pomere 50 : 50 sa postarajú o to, aby vás žiadna zákruta nevyviedla z miery. Len tá maximálna rýchlosť by nemusela byť obmedzená na 250 km/h.

Supra Toyota

Interiér je zameraný na vodiča. Prístrojovú dosku posadili o niečo nižšie, aby mal vodič lepší výhľad z vozidla na cestu. Prekážať môže jedine 8,8“ dotykový displej multimediálneho systému. Digitálny je tiež prístrojový štít so športovou grafikou. Sedadlá majú integrované hlavové opierky a špeciálne protišmykové čalúnenie, aby vodič nemusel zbytočne zápasiť s odstredivými silami. O pohodlie na bežné jazdenie sa postará kvalitná audiosústava s desiatimi reproduktormi a chýbať nebudú ani asistenčné systémy. Ceny momentálne ešte nepoznáme, na Slovensku by sa však novinka mala objaviť už v priebehu tohto leta.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie