Aktuality

Toyota sa pochválila vlastným tuningom športového GT86, čo naň hovoríte?

Mať doma „športovca“ je snom mnohých motoristov. Športový charakter vozidla a prémiové spracovanie – to je Toyota GT86. Ideálne auto na tuningové úpravy, s ktorým môže zažiť mnohé dobrodružstvá.

Keď sa v roku 2013 objavila v Európe, hneď bolo zrejmé, že nejde o bežné vozidlo. Toyota GT86 osviežila segment športových kupé, ktorých ceny sú neraz závratné. Aerodynamická karoséria je elegantná, benzínový 2.0-litrový motor boxer má skvelý zvuk a vyhovuje aj trendu downsizingu.

Riadiť toto auto je číre potešenie. Čím viac zákrut prekonáme, tým viac presviedča, že by bez problémov zvládlo aj vyšší výkon. To všetko sa dá dosiahnuť tuningom, ktorý pre tento model vyvinuli špecializované spoločnosti.

Tuning Toyoty GT86 (2018)

Športový tuning od Toyota Racing Development

Širokú ponuku pre majiteľov GT86 pripravila Toyota Racing Development (TRD). Pre razantný zvuk agilného športiaka, TRD ponúka výmenu koncovej časti výfuku za efektný dvojitý z nehrdzavejúcej ocele. Ak vozidlo dynamicky zrýchľuje, stojí zato postarať sa, aby sa ešte lepšie ovládalo a účinnejšie brzdilo. To je úloha pre športové brzdové doštičky zo zmesi obohatenej polyamidovo-keramickou zložkou. Zaručujú väčšiu brzdnú silu už v počiatočnej fáze a eliminujú zníženie účinnosti brzdenia počas postupného, viacnásobného brzdenia.

Tuning Toyoty GT86 (2018)

Môžete sa rozhodnúť aj pre športové pružiny. Ako ubezpečuje TRD, súprava štyroch pružín znížením vozidla o 2,5 cm zlepší jazdné vlastnosti v zákrutách bez vplyvu na komfort jazdy v meste. Červená farba prvkov dodáva autu efektnejší vzhľad. Ak vodič považuje každú zákrutu za výzvu, ideálnym riešením je pre neho zostava stabilizátorov zavesenia, vďaka ktorým sa zvýši priľnavosť a vozidlo sa v zákrutách mene nakláňa.

Výraznou bodkou za tuningom Toyoty GT86 môže byť výmena diskov kolies za čierne hliníkové 10-lúčové, ktoré podčiarkujú športový vzhľad modelu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie