Kuberg Freerider: 10 elektrických koní do terénu za pár tisíc eur

Elektrické skútre a terén zvyčajne k sebe patria. Ale Kuberg Freerider hľadá svoje miesto práve tam, kde iné elektrobzučiaky končia.
Vydané  Text: 

### Kuberg Freerider prináša do sveta elektrických motocyklov agresívny industriálny dizajn. Zdanlivá agresivita je pritom prevedá aj do jazdných vlastností, ktoré motorku predurčujú do náročného členitého terénu. Cieľom motocykla Kuberg Freerider je poskytovať čo najlepšie jazdné vlastnosti pre veľmi aktívny životný štýl. Osloviť by mal ľudí so záujmom v motokrose, ktorí zároveň chcú mať stroj jednoduchší na údržbu a s nižším, v tomto prípade lokálnym nulovým vplyvom na životné prostredie.
Pohonná jednotka je plne elektrická, motor je umiestnený v strede. 22 AH batéria sa dá nabiť na 100 percent v priebehu dve a pol hodiny a 48 V motor dokáže vyvinúť maximálny výkon až 8 kW. V porovnaní s automobilmi je to síce úsmevné číslo, avšak pri takto malom stroji je to pôsobivý údaj.
Maximálna rýchlosť Kuberg Freerider je 55 km/h a zaujímavosťou je možnosť prepojiť motorku so smartfónov prostredníctvom na to určenej aplikácie. V nej potom môžete sledovať napríklad štatistiky o vašej jazde, získať informáciu o stave nabitia batérie a dokonca nastaviť maximálnu rýchlosť a krútiaci moment – to pre prípad, že by ste chceli na motorku posadiť deti.
Kuberg Freerider môžete kúpiť už dnes, najbližšia oficiálna predajňa výrobcu je v Belgicku, potom v Nórsku, Anglicku a v Spojených štátoch amerických. Cena je iba 3500 eur + dane, u nás sa predáva aj cez Alzu za niečo vyše 4500 eur.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.