Google zavolá do autoservisu a objedná termín – na druhej strane pritom nezistia, že nevolá človek

VIDEO | Nič lepšie dnes neuvidíte, za to vám ručíme! „Umelá“ asistentka od Google telefonuje na prevádzku a dojednáva termín návštevy.
Vydané  Text: 

Dnes považujeme za samozrejmé, že nám Google pomáha v bežnom živote. Čoskoro bude za nás aj volať a dohadovať termíny v autoservise, u lekára alebo kdekoľvek inde. (foto: Erik Stríž)


Nové technológie od Google sú akoby z iného sveta. Dnes sa nám javia skoro ako sci-fi, ale o niekoľko rokov ich aj tak vždy príjmeme za celkom samozrejmé a ani sa nad nimi viac nezamýšľame. Možno to bude aj prípad Google Asistenta so ženským hlasom, ktorý sa nedá rozpoznať od hlasu skutočného človeka.

Na poslednej konferencii spoločnosti Google ľudia zodpovední za vývoj umelej inteligencie a funkcie asistenta predviedli najnovšiu funkcionalitu, ktorá je jednou tých, ktoré vedia vyraziť dych.

Google Asistent má príjemný ženský hlas a vie prekvapivo presvedčivo imitovať vyjadrovanie bežného človeka, napríklad aj „hmmmkať“ na znak pochopenia a súhlasu.

Konferencia Google, na ktorej spoločnosť demonštrovala nové funkcie svojho asistenta s umelou inteligenciou


Základ je, že tomuto digitálnemu asistentovi poviete, že vám má rezervovať termín napríklad v kaderníctve, u holiča alebo hoci aj v autoservise, čo je nám motoristom bližšie. Asistent potvrdí vašu požiadavku a sám zavolá do servisu, vysvetlí situáciu a objedná vás. Na druhej strane pritom ani nepostrehnú, že im volá syntetický hlas artifikálnej asistentky.

Určite si pozrite priložené video, nepochybujeme o tom, že budete prekvapení z toho, ako verne dokáže počítač imitovať skutočnú osobu. Predstavte si svet, v ktorom niektoré z nepríjemných alebo otravných telefonátov za vás vybaví artifikálny (rozumej umelý) asistent. Na druhej strane vidíme aj svet, v ktorom tisícky a tisícky ľudí stratia prácu v call centrách, pretože túto prácu za nich spraví jeden počítač, ktorý firmy výjde nepomerne lacnejšie a ešte budú môcť prispôsobiť hlas a štýl komunikácie konkrétnemu zákazníkovi.Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.