Opilci za volantom cez víkend ničili autá, nafúkal aj traktorista

Na Martina sa oslavovalo! Komárno, Štúrovo a Nové Zámky prispeli do štatistiky opitosti vodičov.
Vydané  Text: 

Opilci za volantom cez víkend ničili autá, nafúkal aj traktorista (zdroj: Polícia SR)
Štatistika z tohto víkendu v Komárne, Štúrove a Nových Zámkoch vyzerá z pohľadu polície naozaj zaujímavo. Slováci si očividne radi sadajú za volant po pár deci alkoholu. Poukazujú na to dve nehody a dvaja vodiči našťastie(!) prichytení pred tým, ako mohli spôsobiť škodu alebo niekomu ublížiť. ➡️ 36-ročná vodička nezvládla riadenie a na svojom staršom Renaulte Twingo pri Štúrove havarovala, nafúkala 1,52 promile. Narazila ľavým bokom vozidla do stromu, pričom mu poškodila dvere a rám strechy.
➡️ 69-ročný vodič s až 1,98 promile skončil v Komárne v priekope, podrobnejšie informácie k tomuto prípadu polícia nepublikovala.
➡️ 44-ročný traktorista nafúkal 1,52 promile v okrese Komárno.
➡️ 35-ročný vodič nafúkal až 2,6 promile v Nových Zámkoch. Len pre zaujímavosť, 2,6 promile alkoholu v krvi máte po tom, čo vypijete 4 dcl tvrdého alkoholu, teda osem poldecákov!
Ako uvádza Polícia SR, vodiči boli umiestnení do cely policajného zaistenia a bolo im vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

128-krát vyššia pravdepodobnosť nehody

Nezabúdajte, že s alkoholom nie je žiadna sranda. Pravdepodobnosť nehody po konzumácii alkoholu pri množstve od 0,3 do 0,9 promile je 7-krát vyššia ako u triezveho vodiča, od 1,0 do 1,4 promile 31-krát vyššia a nad 1,5 promile až 128-krát vyššia ako u triezveho vodiča. 35-ročný muž s 2,6 promile mal teda isté, že keby ho policajti nechytili, určite by havaroval. Stránka promileinfo.sk uvádza, že 2,5 promile je „ŤAŽKÝ STAV OPITOSTI“. Ten obnáša aj nasledovné sprievodné javy: otupenosť, strata schopnosti rozmýšľať, neschopnosť koordinovaného pohybu, vážne chyby motoriky, strata vedomia, strata pamäti, možné vracanie. Pozor: nebezpečný stav! Hrozí vám bezvedomie a smrť. Triezvy budete cca o: 16h:50min
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.