Poznáme cenu elektrickej škodovky! Do ponuky onedlho zaradia aj plug-in hybridný Superb.

Elektrický model českej automobilky príde na trh v roku 2020.
Vydané  Text: 
Predseda predstavenstva automobilky Škoda (Bernhard Maier) prezradil českým a slovenským novinárom, ako bude vyzerať blízka budúcnosť značky. Keďže koncept Vision E patril medzi hlavné hviezdy frankfurtského autosalónu, nevynechal ani tému elektromobility.


Prvým autom, schopným samostatnej jazdy na elektrickú energiu, bude plug-in hybridný Superb. Ten príde na trh o rok skôr ako plnohodnotný elektromobil. Spomínaný elektromobil predstavia v roku 2020. Dobrou správou je, že by mal stáť zhruba toľko, čo naftový Superb (približne 25 000€). Do roku 2025 potom chcú uviesť na trh ďalšie 4 autá s ekologickým pohonom.


Automobilka nezabúda ani na zemný plyn, známy pod skratkou CNG. Toto palivo v súčasnosti využíva model Octavia. Aj keď je jeho cena v porovnaní s LPG o niečo vyššia, autá na CNG nemajú obmedzený vstup do podzemných garáží. Plynové nádrže by tak mali dostať budúce generácie modelov Fabia a Rapid. Z ponuky týchto modelov však čoskoro vypadnú naftové motory.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement