Svet sa zbláznil! Fotografie vyhotovené novým Volvom XC60 vystavujú v galérii.

Tak to dopadne, keď zveríte najnovšie Volvo XC60 do rúk trojnásobnej víťazky Pulitzerovej ceny za fotografiu.
Vydané  Text: 

Klasické foťáky už asi nie sú v móde. Optiku dnes môžeme nájsť aj v obyčajných autách. To očividne zaujalo umelkyňu Barbaru Davidson, ktorá pomocou palubných bezpečnostných kamier vytvorila špeciálnu kolekciu fotografií.


Vyslúžila si tak prvenstvo v dejinách fotografie, nikto iný predtým nepoužil auto na zhotovenie profesionálnych fotografií. Davidsonovej špeciálna kolekcia má približne 30 fotografií, ktoré zachytávajú život v uliciach dánskeho hlavného mesta Kodaň z úplne novej perspektívy.


Fotografie boli prvý raz vystavené tento týždeň v galérii Canvas Studios v londýnskej štvrti Shoreditch a v priebehu tohto roka poputujú aj do ďalších krajín.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.