Koncern VW má problémy s brzdami, zvoláva aj škodovky.

Do servisu musí ísť približne 385 tisíc áut značiek Volkswagen, Audi a Škoda.
Vydané  Text: 

Podľa externých zdrojov má koncern problémy s elektronickým softvérom brzdovej sústavy. Táto vada môže mať vplyv na dôležité bezpečnostné prvky ako ABS či ESP. Správa uvádza, že v medzných situáciách tieto systémy nemusia správne zareagovať na pretáčavosť či nedotáčavosť a môžu zapríčiniť vážnu dopravnú nehodu.


Zvolávaciu akciu spustili v Nemecku a zatiaľ nie je jasné, či sa chybné vozidlá nenachádzajú aj v iných krajinách. Celkovo by malo ísť o 385 000 áut značiek Volkswagen, Audi či Škoda. Česká automobilka používala chybný softvér v modeloch Octavia a Superb približne 1 rok.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?