Nové kabrio triedy E vyzerá úchvatne a jazdí za 4,3 litra

Vraj je to najtichší kabriolet medzi konkurentmi, je o vyše desať centimetrov dlhší ako jeho predchodca a vôbec prvýkrát dostáva pohon všetkých štyroch kolies 4Matic. Nová generácia kabrioletov modelovej triedy E je jednoducho neprehliadnuteľné vozidlo.
Vydané  Text: 

Vraj je to najtichší kabriolet medzi konkurentmi, je o vyše desať centimetrov dlhší ako jeho predchodca a vôbec prvýkrát dostáva pohon všetkých štyroch kolies 4Matic. Nová generácia kabrioletov modelovej triedy E je jednoducho neprehliadnuteľné vozidlo.

Spája vysokú mieru komfortu a vietor vo vlasoch. Zdanlivo nezlúčiteľné nový Mercedes-Benz E Cabrio spája dovedna a prekonáva svojho predchodcu snáď po každej stránke. V prvom rade je to krásny ladný dizajn, ktorý novinke naozaj svedčí a nadväzuje tak na dizajnovú stratégiu nemeckej automobilky.


V porovnaní s odchádzajúcou generáciou éčkového kabrioletu je tá nová o 123 mm dlhšia, 74 mm širšia a rázvor kolies narástol o nezanedbateľných 113 mm na finálnych 2873 mm. Tlmiče sú nastavené o 15 mm nižšie ako vo verzii sedan, čo stačí na to, aby mal kabriolet zreteľne lepšiu dynamiku a športovejšie jazdné vlastnosti, tvrdí Mercedes. Automatická strecha sa rozloží a zloží už v priebehu 20 sekúnd a podľa slov automobilky je natoľko kvalitná, že E kabrioletu robí vôbec najtichšie vozidlo spomedzi všetkých svojich konkurentov.


Svoj priestor v novom Mercedese E kabriolet našli technológie Multibeam LED svetlometov, inteligentný čistiaci systém Magic Vision Control, balíček Driving Assistance, Air Body Control, komunikačný systém Car-to-X. Mercedes-Benz triedy E vo variante kabriolet sa bude predávať v niekoľkých variantoch motorizácie, vždy s automatickou prevodovkou 9G Tronic. Konkrétne ide o nasledovné varianty: **Mercedes-Benz E 220 d Cabriolet** (1950cc, 194k, 400 NM, akcelerácia za 7,7 s, spotreba 4,3 l/100km) **Mercedes-Benz E 350 d 4MATIC Cabriolet** (2987cc, 258 k, 620 NM, akcelerácia za 6,1 s, spotreba 6,5 l/100 km) **Mercedes-Benz E 200 Cabriolet** (1991cc, 184 k, 300 NM, akcelerácia za 8,1 s, spotreba 6,2 l/100 km) **Mercedes-Benz E 300 Cabriolet** (1991cc, 245 k, 370 NM, akcelerácia za 6,6 s, spotreba 6,8 l/100 km) **Mercedes-Benz E 400 4MATIC Cabriolet** (2996cc, 333 k, 480 NM, akcelerácia za 5,5 s, spotreba 8,3 l/100 km)

Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.