Ford ukázal novú predajňu, auto si budete môcť vyskladať aj virtuálne!

Deväť 55“ LED panelov umožní 3D-konfiguráciu vozidiel v takmer životnej veľkosti!
Vydané  Text: 

Auto sa nekupuje každý deň a niekto ten pocit zažije len raz za život. Prístup personálu a dojem z predajne je preto veľmi dôležitý a rozhodne vplýva na konečné rozhodnutie. Je to ako keby ste si chceli objednať apartmán v dobrom hoteli, no recepčná vás privíta s vyloženými nohami a cigaretou v ústach. Zostali by ste?


Ford si je vedomý, že bodovať musí nielen samotnými autami, ale aj prístupom a kvalitou služieb, ktorú chce vylepšiť novým konceptom FordStore. Každá predajňa tak bude rozdelená do niekoľkých častí.
Po vstupe do predajne upúta zóna „Vitajte“ s recepčným personálom a projekciou aktuálneho diania značky na sociálnych sieťach. V časti za zákazníckou recepciou sa bude nachádzať zóna „Relax“ s ponukou občerstvenia a obsluhou, ktorá umožní oddych v ktorejkoľvek fáze návštevy FordStoru. Kaviareň je navyše prepojená so zónou „Objavte Ford“, v ktorej sa návštevníci prostredníctvom digitálneho obsahu dozvedia najnovšie informácie o značke, produktoch a ich najmodernejších technológiách.


Najexkluzívnejšou časťou predajne má byť „Vignale lounge“. Tento priestor bude vybavený špeciálnym stolíkom s dotykovým displejom, prostredníctvom ktorého môžu zákazníci objavovať Ford Vignale, prípadne si za asistencie špecialistu nechať priamo na mieste nakonfigurovať želané vozidlo. Dominantou predajne má byť mohutná televízna stena „Power Wall“ skladajúca sa z deviatich 55“ LED panelov, ktorá, okrem iného, umožňuje 3D-konfiguráciu vozidiel v takmer životnej veľkosti. Pokiaľ sa stena práve nepoužíva na konfiguráciu vozidiel, zobrazuje sa na nej digitálny obsah, ako sú rôzne filmy o značke Ford, prípadne iné produktové videá a animácie zobrazujúce fungovanie technológií Ford v praxi.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.