VIDEO: Nekontrolovateľná Tesla usmrtila najmenej dve osoby! Ľudia hovoria o chybnom softvéri, automobilka o zlyhaní vodiča

Na internete opäť zúri vojna medzi nespokojnými majiteľmi a automobilkou Tesla.
Vydané  Text: 
Automobilka Tesla prisľúbila pomoc čínskej polícii pri vyšetrovaní nehody po tom, čo sa v miestnych spravodajských kanáloch objavili správy o strate kontroly nad vozidlom Tesla Model Y. **Pri incidente z 5. novembra v južnej provincii Kuang-tung zahynul motocyklista a stredoškoláčka,** informovalo Jimu News. Zverejnené video zobrazuje ako Tesla vysokou rýchlosťou narážala do iných vozidiel a cyklistu. *„Polícia v súčasnosti hľadá hodnotiacu agentúru tretej strany, aby identifikovala skutočnú príčinu tejto nehody a my jej aktívne poskytneme akúkoľvek potrebnú pomoc,“* povedal v nedeľu pre agentúru Reuters výrobca elektrických vozidiel Elona Muska, ktorý varoval pred tým, aby verejnosť neverila „fámam“. Tamojšia polícia nateraz uviedla, že presná príčina incidentu v meste Chaozhou nebola identifikovaná. Nemenovaný rodinný príslušník vodiča pri výpovedi uviedol, že **pred incidentom zaregistrovali problémy s brzdovým pedálom** v momente, keď sa vo videu snažil zastaviť s vozidlom pred výkladom jeho rodinnej predajne. Tesla uviedla, že brzdové svetlá auta počas nekontrolovateľnej jazdy nesvietili a brzdový pedál nebol zošliapnutý. **Tesla už v minulosti čelila obvineniam z nefunkčnosti brzdových pedálov,** a to aj od čínskeho zákazníka, ktorý usporiadal protest na autosalóne v Šanghaji. Tvrdil, že jeho nehoda bola dôsledkom zlyhania bŕzd. Tieto obvinenia sa pritom neobmedzujú len na Čínu, Tesla dostala množstvo sťažností aj od zákazníkov v USA, na ktoré zareagovala vyhlásením, že *„vo vozidlách Tesla nie je možné zrýchľovať neúmyselne.“* Reakcie ľudí na sociálnych sieťach na seba nenechali dlho čakať. **Zatiaľ čo neprajníci obviňujú Teslu z ďalšieho zlyhania, automobilka sa bráni** a upozorňuje ľudí, aby neverili neovereným informáciám. Presnú príčinu nehody však odhalí až oficiálne vyšetrovanie, na ktorého výsledok si nateraz budeme musieť počkať.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉ