KIA Blog

KIA chystá tvrdú konkurenciu pre elektromobily všetkých značiek, model EV3

Spočiatku sa špekulovalo, že sa bude vyrábať na Slovensku, čo dnes považujeme za málo pravdepodobné.

Ohlásila aj ďalšiu novinku, je ňou cenovo dostupný elektromobil.
Aktualizované 16.5.2024
Vydané Text: 

„Elektrické kompaktné SUV EV3 by mohlo byť vyrobené pre európsky trh v kórejskej továrni Kia na Slovensku,“ naznačovali kuloárne správy o plánoch automobilky Kia. Dnes môžeme s veľkou pravdepodobnosťou tvrdiť, že sa model vyrábať na Slovensku zrejme nebude.

Model EV3 má byť nebezpečenstvom pre tradičné európske aj prichádzajúce čínske automobilky.

Súčasné odhady naznačujú, že nové plne elektrické SUV Kia, EV3, zostane blízko koncepčnej verzie predstavenej minulý rok.

Inzercia

Inzercia

Upútavky, ktoré spoločnosť zverejnila pred oficiálnym odhalením 23. mája, ukazujú podobné uhlové línie a detaily osvetlenia, aké boli použité na koncepčnom EV3 predstavenom v októbri.

Kia v októbri ukázala Concept EV3.

EV3 pokračuje v rovnakom dizajnovom duchu ako Kia EV9, čo je veľké SUV, ktoré sa začalo predávať v Európe minulý rok. Zdieľa tiež detaily s menším stredne veľkým elektrickým SUV EV5, ktoré bolo minulý rok uvedené na čínsky trh.

Inzercia

Inzercia

EV3 sa má na európskom trhu začať predávať neskôr počas tohto roka, uviedla Kia. Model bude súťažiť s novým elektrickým kompaktným SUV Ford Explorer, ako aj s Volkswagenom ID.4. 

Kia formálne nezverejnila informáciu, kde bude EV3 vyrábať, hoci vlani v októbri uviedla, že pre výrobu „malých a stredne veľkých elektromobilov“ bude zameraná na Európu. 

Automobilka KIA (Kia Slovakia s. r. o.) na Slovensku  vyrába modely Ceed, Ceed Sportwagon, XCeed, ProCeed a Sportage.

V predaji už koncom tohto roka.

Očakáva sa, že EV3 bude založené na rovnakej elektrickej globálnej modulárnej platforme (E-GMP), ktorú používajú EV5 a EV9, ako aj súčasný crossover strednej EV6.

Automobilka by tiež mala uviesť na trh menší, plne elektrický automobil základnej úrovne, ktorý by sa volal EV2 a vyrábal by sa v Európe od roku 2025.  Jeho maloobchodná cena by mala byť „dostupná“ a o priazeň zákazníka bude súťažiť s malými elektrickými SUV, ako sú Renault 5 a VW ID.2.ODPORÚČANÉ


Test motocykla

Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut. 
 • Predstavenie

  Viac dynamiky / Lexus UX 300h

 • Keď je niečo dobré, už sa toho nechytajte. Alebo to ešte vylepšite! Lexus sa pri svojom mimoriadne úspešnom modeli UX vybral tou druhou cestou. Obľúbený luxusný crossover je teraz ešte dynamickejší. Privítajte vylepšenú verziu UX 300h.

    
 • Rozhovor

  Prvoradá je spokojnosť našich zákazníkov, hovorí Erika Tanečková z TANEX TRNAVA, ktorý predáva aj SsangYong

 • Spoločnosť Tanex s. r. o. je tu s nami už vyše 30 rokov. Začala predajom ojazdených automobilov a časom sa vypracovala na obľúbeného predajcu a poskytovateľa širokého spektra služieb motoristom. Nedávno pribudla pod jej krídla aj značka SsangYong. To je skvelý námet na rozhovor s konateľkou spoločnosti, Erikou Tanečkovou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Auto pre život / Test Nissan Townstar Combi

 • Máte radi spontánnosť, žijete naplno a vychutnávate si, čo deň prinesie? Nissan Townstar je auto, ktoré vás pri tom rado bude sprevádzať.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Športový crossover

  Predstavujeme CUPRA Formentor: Rodí sa ikona

 • Model Formentor vznikol ako prvý vlastný model značky Cupra. Pri prvom predstavení vyvolal rozruch a vzbudil veľký záujem, čím pomohol, že sa nová značka naplno presadila. Odvtedy sa Cupra zapísala do povedomia a Formentor si získal mnoho priaznivcov.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024