Obrnenec pre ruských oligarchov

Pri budovaní úspechu si v Rusku mnohí vybudujú aj poriadnu základňu nepriateľov. Dartz Prombron Black Shark pred nimi poskytne bezpečie v luxusnom prostredí.
Vydané  Text: 

Lotyšská firma Dartz stavia špeciálne automobily pre najnáročnejších zákazníkov, základom pripravovaného modelu bude Mercedes-Benz GL. Z toho si toto monštrum na kolesách zoberie podvozok, motor, prevodovku, pohon všetkých kolies, zvyšok je však kompletne prepracovaný. Na pohon poslúžia preplňované osem- a dvanásťvalce, najvýkonnejší má mať až 1 500 koní. Výkon sa mu bude hodiť, auto s balistickou ochranou úrovne B7 nebude patriť medzi ľahké. Karoséria je vyrobená z kevlaru a titánu, nedajú sa na ňu teda pripnúť magnetické nálože, detektor a rušička signálu zabráni aj prípadnému diaľkovému odpáleniu výbušniny. Pancier ochráni aj pred strelami kalibru 7,62×51 mm a 5,56×45 mm.
Kabína automobilu poskytne maximálny luxus, nechýba tu herná konzola PlayStation alebo Xbox, hotspot na pripojenie k internetu, chladnička na šampanské a dokonca ani vodná fajka, samozrejme pozlátená. Zoznam príplatkovej výbavy je ohromne dlhý, výrobca splní majiteľovi v podstate každé želanie. Súkromie na palube zabezpečia elektrochromatické sklá, ktoré zabránia zvedavým pohľadom dnu. Báť sa netreba ani krádeže, auto sa odomyká oskenovaním oka, alebo odtlačku prstov, majiteľovi sa potom ukážu zapustené kľučky, nepovolané osoby od nich dostanú elektrickú ranu. O situácii okolo bude posádka vedieť vďaka kamerám na aute, v prípade komplikovanej situácie je auto vybavené majákmi a dymovými clonami uľahčujúcimi prejazd.
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.