Sériová Mazda 6 lámala rýchlostné rekordy

Mazda 6 v sériovej podobe s naftovým motorom cez víkend prelomila na oválnom okruhu dvadsať rýchlostných rekordov.
Vydané  Text: 

Posledný víkend sa stal ovál v nemeckom Papenburgu dejiskom pokusu Mazdy 6 o prekonanie doterajších rýchlostných rekordov. Tri konvenčné Mazdy poháňané naftovými motormi 2.2 na vysokorýchlostnej trati odjazdili v nedeľu 24 hodinový maratón. Auto jazdiace vpredu dosiahlo priemernú rýchlosť 221,072 km/h, ďalšie dve boli v tesnom závese, na konci bol rozdiel v ich priemernej rýchlosti iba 0,89 km/h.
Doterajší rekord pre produkčné auto poháňané naftovým motorom (objem motora 2,0 – 2,5 litra) bol 209,84 km/h, Mazda ho tak s prehľadom prekonala a stanovila aj niekoľko ďalších rekordov v priemernej rýchlosti dosiahnutej na rôznych vzdialenostiach (podľa homologizácie FIA). Za 24 hodín prešli vozidlá viac ako 5 300 kilometrov.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.