Sériová Mazda 6 lámala rýchlostné rekordy

Mazda 6 v sériovej podobe s naftovým motorom cez víkend prelomila na oválnom okruhu dvadsať rýchlostných rekordov.
Vydané  Text: 

Posledný víkend sa stal ovál v nemeckom Papenburgu dejiskom pokusu Mazdy 6 o prekonanie doterajších rýchlostných rekordov. Tri konvenčné Mazdy poháňané naftovými motormi 2.2 na vysokorýchlostnej trati odjazdili v nedeľu 24 hodinový maratón. Auto jazdiace vpredu dosiahlo priemernú rýchlosť 221,072 km/h, ďalšie dve boli v tesnom závese, na konci bol rozdiel v ich priemernej rýchlosti iba 0,89 km/h.
Doterajší rekord pre produkčné auto poháňané naftovým motorom (objem motora 2,0 – 2,5 litra) bol 209,84 km/h, Mazda ho tak s prehľadom prekonala a stanovila aj niekoľko ďalších rekordov v priemernej rýchlosti dosiahnutej na rôznych vzdialenostiach (podľa homologizácie FIA). Za 24 hodín prešli vozidlá viac ako 5 300 kilometrov.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?