Aktuality

Turecko chce ochrániť automobilový trh pred čínskou konkurenciou! Nové clo ich má úplne zlikvidovať

MG eHS (auto motor a šport č. 12/2022, foto: Juraj Hrivnák)

Turecko zvýšilo clo na čínske elektromobily v období, keď sa vláda prezidenta Erdogana pripravuje na uvedenie prvého domáceho elektromobilu. Podľa úradného vestníka Turecko zavedie dodatočné 40 % clo na elektrické vozidlá vyrobené v Číne.

Turecký projekt elektromobilu Togg je kľúčovým prvkom Erdoganovej kampane v kontexte blížiacich sa májových volieb. Prvý model, SUV segmentu C, bol predstavený v októbri a predaj sa má začať v treťom štvrťroku.

Vláda podporila projekt národného automobilu daňovými úľavami, bezplatným poskytnutím pozemkov, nízkymi úverovými nákladmi a garantovanou štátnou zákazkou na nákup 30 000 vozidiel ročne do konca roka 2035.

MG ZS (auto motor a šport č. 11/2022)

Predaj elektromobilov v Turecku sa v roku 2022 takmer strojnásobil na 7 733 kusov, k čomu prispeli nižšie sadzby spotrebnej dane ako pri autách so spaľovacím motorom. Stále však tvoria len viac ako 1 % trhu s osobnými automobilmi v krajine. Potenciál rastu už pritiahol pozornosť čínskych výrobcov. Tento týždeň čínsky gigant v oblasti elektrických vozidiel BYD Co. podpísal memorandum o porozumení s tureckým distribútorom ALJ Turkiye s cieľom vstúpiť na turecký trh so svojimi osobnými a ľahkými úžitkovými vozidlami.

Pripravované clo na dovoz čínskych elektrických vozidiel však môže tieto plány vážne narušiť.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie