Chlapci z TopGearu v tom majú jasno: najlepšou automobilkou roka je KIA, získala ocenenie TopGear.com 2022

Je to už druhý rok po sebe, čo si Kia odniesla víťazstvo z udeľovania cien TopGear.com – minulý rok zvíťazila jej čerstvá novinka na trhu, model EV6, ktorý triumfoval v kategórii „Crossover roka“.
Vydané  Text: 

* **Juhoórejská firma bola ocenená za svoj „pozoruhodný“ rok, ktorý priniesol uvedenie zásadných modelov na trh** * **K zmene vnímania kórejskej značky prispel úplne nový model Niro, piata generácia modelu Sportage a vlajkový model EV6 GT** * **Cesta elektrifikácie značky Kia bude pokračovať aj v roku 2023 uvedením vysoko očakávaného modelu EV9** Spoločnosť Kia získala titul „Výrobca roka“ v rámci udeľovania cien TopGear.com 2022, a ukončila tak rok na samom vrchole. Je to už druhý rok po sebe, čo si Kia odniesla víťazstvo z udeľovania cien TopGear.com – minulý rok zvíťazila jej čerstvá novinka na trhu, model EV6, ktorý triumfoval v kategórii „Crossover roka“. Značka Kia uviedla tento rok na európsky trh viacero prelomových modelov, najmä piatu generáciu modelu Sportage a úplne nový model Niro, ktoré patria v Európe k jej najpredávanejším modelom. Obe vozidlá ponúkli oproti svojim predchodcom výraznú modernizáciu v niekoľkých oblastiach, vrátane dizajnu exteriéru a interiéru, ako aj v oblasti technologického pokroku a udržateľnosti. **Jack Rix, redaktor motoristického magazínu BBC Top Gear**, uviedol: „Aktuálna forma značky Kia je pozoruhodná. Napriek bezprecedentnému protivetru nevykazuje vzostupná trajektória žiadne známky spomalenia. V skutočnosti je stále odvážnejšia. Najnovší Sportage je v porovnaní s jeho najbližšími konkurentmi vynikajúci rodinný crossover, nový Niro vyzerá úchvatne a ponúka hybridnú alebo elektrickú verziu a zdá sa, že značke Kia sa prechod na plne elektrický pohon vskutku podaril. Model EV6 GT ponúka verziu s výkonom 577 k a ohromujúcim driftovacím režimom.“ **Jason Jeong, prezident spoločnosti Kia Europe**, uviedol: „Tento rok bol pre značku Kia výnimočný z hľadiska nových produktov, povedomia o značke aj z hľadiska predaja. Náš medziročný podiel na trhu v Európe sa za posledné dva mesiace udržal na silnej úrovni 5,1 % a za tento úspech vďačíme našej neuveriteľnej zostave elektrifikovaných modelov. Dúfame, že s rozširovaním našej elektrifikovanej ponuky v roku 2023 i v ďalšom období podnietime čoraz viac zákazníkov k prechodu na elektrický pohon a podporíme udržateľnú budúcnosť pre všetkých.“ **Ocenenie značky Kia od TopGear.com začína v čase 10:35:**
**Ocenenie v mene značky Kia prevzal David Hilbert, marketingový riaditeľ spoločnosti Kia Europe**, ktorý uviedol: „Rok 2022 bol v histórii značky Kia míľnikom, v ktorom sa značka stala synonymom elektrifikácie a stanovila nový zlatý štandard pre budúcnosť mobility. Rozhodujúcim okamihom bolo pre nás uvedenie modelu EV6 GT na trh, keďže sme rozšírili naše vedúce postavenie v oblasti elektrifikácie aj na oblasť vysokovýkonných vozidiel. Ďakujeme portálu TopGear.com za to, že nás vyhlásil za ,Výrobcu rokaʻ – je to vítané ocenenie doterajších úspechov značky a tešíme sa na úspešný rok 2023.“ **Stratégia spoločnosti s názvom „Plán S“** obsahuje náčrt jej cieľov v oblasti udržateľnosti, vrátane ponuky 14 plne elektrických modelov, ktoré chce mať na trhu do roku 2027. Ďalší model, ktorý Kia najbližšie uvedie na trh, bude mimoriadne očakávaný model EV9. Na európskom trhu sa objaví v roku 2023. Kia EV9 bude predstavovať vrchol možností elektrického SUV. Toto veľké elektrické SUV je vyvinuté na globálnej modulárnej platforme pre elektrické vozidlá (E-GMP) od spoločnosti Kia a ohlási pre ňu novú éru dômyselnej, technologicky špičkovej a udržateľnej mobility. Ak si chcete pozrieť videozáznam z udeľovania cien TopGear.com 2022 „Zoznámte sa s víťazmi“, prejdite na tento odkaz na webovej stránke TopGear.com.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Výrazný facelift

Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov.

   Nový Spring zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu. Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
 • SERVIS

  Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?