Aktuality

Smrteľná nehoda na Slovakia Ringu: čo sa stalo na pretekoch?

Polícia preveruje okolnosti a presné príčiny havárie závodného vozidla počas pretekov MS v Rally.
Polícia preveruje okolnosti a presné príčiny havárie závodného vozidla počas pretekov MS v Rally.

Nehoda na Slovakia Ringu

ORECHOVÁ POTÔŇ - Počas prvého dňa úvodnej rýchlostnej skúšky súťaže OMV MAXXMOTION RALLY SLOVAKIA RING 2022 prišlo k tragickej nehode súťažnej posádky č. 10 na Peugeote 208 Rally4, pri ktorej zahynul spolujazdec Rudolf Kouřil (1958-2022), informuje prevádzkovateľ motoristického okruhu Slovakia Ring na svojich webstránkach (zdroj). 63-ročný spolujazdec mal podľahnúť zraneniam priamo na mieste nehody. Kouřil štartoval v posádke, v ktorej za volantom sedel 30-ročný René Dohnal.

Podľa dostupných informácií sa nehoda odohrala pri výjazde z obslužnej komunikácie okruhu za tzv. tretím horizontom. Peugeot mal nekontrolovane výjsť z trate a bočnou stranou naraziť do betónových zvodidiel.

Preteky boli zrušené

V reakcii na túto udalosť sa Rada športových komisárov po konzultácii s vedením Slovenskej asociácie motoristického športu, organizátorom a súťažiacimi rozhodla podujatie OMV MAXXMOTION Rally SLOVAKIA RING zrušiť.

Pretekov, ktoré sa začali už 18. marca 2022 po štvormesačnej pauze, sa zúčastnilo celkom 64 posádok zo Slovenska, Poľska a Českej republiky, každá mala po okruhu najazdiť približne 120 kilometrov. Podujatie malo skončiť v nedeľu poobede slávnostným vyhodnotením a odovzdaním pohárov najúspešnejším posádkam.

Hneď po nehode, ktorá sa udiala v sobotu 19. marca 2022 krátko po 12:00 hodine, bola na miesto privolaná aj polícia, ktorá následne na sociálnej sieti vydala príspevok s nasledovným znením:

Tím z Českej republiky tvoril 30 ročný vodič a jeho 63 ročný spolujazdec. Pri jazde na okruhu narazili z nezistenych príčin s Peugeotom 208 do betónových zvodidiel. Silný naraz na mieste vážne poškodil závodné vozidlo a ťažkým zraneniam na mieste nehody podľahol spolujazdec. Vodiča previezli záchranári na ošetrenie do nemocnice.

Nehoda sa má podľa denníka Zoznam vyšetrovať (zdroj).

Grafika, ktorou organizátor informoval o zrušení podujatia OMV MAXX MOTION RALLY SLOVAKIA RING 2022
Grafika, ktorou organizátor informoval o zrušení podujatia OMV MAXX MOTION RALLY SLOVAKIA RING 2022

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?