Aktuality

Úrady nechcú, aby elektromobily parkovali v garáži alebo pri domoch! Objavili vážne riziko požiaru

Požiar, oheň, elektromobil, Tesla,
Zdroj: YouTube

Prečítajte si aj:


Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Americké regulačné orgány pre automobilovú bezpečnosť v stredu vyzvali približne 50 000 majiteľov elektrických vozidiel Chevrolet Bolt od spoločnosti General Motors, ktoré boli už minulý rok zvolávané z dôvodu nebezpečenstva požiaru, aby pri nabíjaní neparkovali v garáži, v blízkosti domov alebo iných štruktúr.

Spoločnosť GM v stredu rozšírila toto stanovisko, v ktorom požiadala majiteľov elektrických vozidiel, aby pre istotu nenabíjali vozidla cez noc bez dozoru. K odporúčaniu došlo po tom, čo najväčšia americká automobilka začala vyšetrovať správy o dvoch nedávnych požiaroch vozidiel súvisiacich s elektrickým modelom od Chevroletu.

Konkrétne ide o viac než 50 000 amerických elektrických vozidiel z modelových rokov 2017 – 2019, kde najväčšie riziko predstavuje vysokonapäťový akumulátorový modul umiestnený pod zadnou lavicou.

Chevrolet Bolt

Agentúra NHTSA začala v októbri vyšetrovanie požiarov modelu Bolt, uviedla agentúra v stredu a podľa všetkého ešte stále „vyhodnocuje prijaté informácie a najnovšie požiare osobito skúma“.

Novembrová zvolávacia akcia takmer 69 000 elektrických vozidiel Chevrolet Bolt - z toho asi 50 000 v USA - s vysokonapäťovými batériami vyrobenými v juhokórejskom závode spoločnosti LG Chem Ltd v Ochangu - bola vykonaná po piatich hlásených požiaroch a dvoch ľahkých zraneniach.

Len prednedávnom sme vás na našom webe informovali o plánoch zakázať vstup elektrickým vozidlám do podzemných garáží, v tieto dni sa k tomu pridáva odporúčanie nenabíjať auto blízko pri dome alebo v noci bez priameho dozoru.

Tieto správy musia trápiť predovšetkým majiteľov týchto vozidiel, pretože k najväčším benefitom elektromobilu patrí predovšetkým lacné nabíjanie doma cez nočný prúd.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie