Aktuality

OPEL ASTRA ako ju poznáme končí. Odteraz bude všetko už len v štýle Opel Vizor a Compass, k tomu Nemci ukázali aj nový Grandland

Prvé pohľady na novinky OPEL ASTRA a OPEL GRANDLAND

Opel unifikuje dizajn svojich automobilov tak, aby boli všetky jej automobily jednoznačne identifikovateľné. Má byť už na prvý pohľad jasné, že sa pozeráte na Opel, a to vďaka na prvý pohľad jednoduchému vzhľadu prednej masky a predných svetlometov. Tento dizajnový prvok sa volá Opel Vizor. Zadné partie zasa podliehajú dizajnmanálu s názvom Opel Compass. Jednotlivé modely sa budú líšiť karosárskym vyhotovením a celkovými proporciám.

Unifikácia vzhľadu celého modelového portfólia nepochybne prináša výhody, ale aj určité riziká. Napríklad záujemci o drahšie modely nemusia byť natoľko motivovaní dať peniaze do niečoho, čo sa veľmi podobá na lacnejšiu alternatívu ich výberu. Či sa ale takýto náhľad na vec aj reálne premieta do spotrebiteľského správania, je otázne.

Nový Opel Grandland

FOTOGALÉRIA VYŠŠIE. Nie je to len o zmene názvu, keď z neho vypadlo písmenko X. Ako uvádza výrobca, ide o elegantne športový model a vlajkové SUV spoločnosti. Popri dizajne sa totiž inovovali aj funkcie vozidla.

Zaujať vedia aj nové adaptívne pixelové svetlomety IntelliLux LED . Skladajú sa zo 168 prvkov – 84 na každý svetlomet, rovnako ako na modeli Insignia. Zvlášť pôsobivo znie systém nočného videnia pomocou infračervených kamier so schopnosťou vidieť až 100 metrov pred vozidlo. Nový Grandland ďalej podporuje čiastočne autonómne riadenie, čo je integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici, adaptívny tempomat s funkciou automatického spúšťania a vypínania motora „Stop & Go“ a aktívne udržiavanie v strede jazdného pruhu.

Nový OPEL GRANDLAND (modelový rok 2021/2022)

V interiéri púta pozornosť najmä združená obrazovka Opel Pure Panel, ktorá do jedného obrovského panela zakomponovala prístrojový panel aj stredový displej infotainmentu. V skutočnosti ide o dve samostatné obrazovky. Celkovo pôsobí interiér vskutku hodnotne a vyvážene, zachováva si aj mechanické ovládače na stredovej konzole a tiež mechanické tlačidlá na volante. Dokonca aj páka automatickej prevodovky má štandardné vyhotovenie koncernu Stellantis. Veríme, že si nový Grandland polepšil aj v otázke kvality materiálového vyhotovenia, teda, že už po novom nebudú detaily v interiéri náchylné na vrźganie a zbytočné vôle.

Nový OPEL GRANDLAND (modelový rok 2021/2022)

Naďalej aj ako plug-in

Nový Opel Grandland bude v predaji s naftovými a benzínovými motormi a tiež ako plug-in hybrid. Tak sa predával aj doteraz ako Grandland X HYBRID, respektíve ako HYBRID4, ale detaily zatiaľ výrobca neupresňuje.

Nový OPEL GRANDLAND (modelový rok 2021/2022)

Opel Grandland - Ceny a dostupnosť

Spoločnosť Opel oznámi ceny a otvorí knihy objednávok pre nové vlajkové SUV o niekoľko týždňov. Dodávky nového Grandlandu – „vyrobeného v Nemecku“ v závode v Eisenachu – sa začnú na jeseň.

NOVÝ OPEL ASTRA

Iba deň pred zverejnením oficiálnych informácií o novom Grandlande výrobca odhalil aj zopár detailov novej generácie modelu Astra.

Nový Opel Astra by mal patriť k popredným modelom v portfóliu automobilky, pretože v sebe kombinuje cenovú dostupnosť, praktické karosárske vyhotovenia hatchback, kombi (predtým aj sedan) a modernú techniku na palube a pod kapotou. Nová Astra sa po novom ešte viac priblíži k aktuálnemu dizajnovému manuálu značky Opel, teda sa bude podobať na Mokku, Grandland a Crossland.

Detaily zatiaľ nepoznáme, výrobca odhalil iba sériu menších vizualizácii, spomedzi ktorých určite odporúčame lepšie sa pozrieť najmä na združenú obrazovku Opel Pure Panel, inovatívne vyhotovenie ovládacích tlačidiel na volante, panoramatickú strechu či

Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie