Aktuality

Nový prezident polície: Komisia odporučila obidvoch úspešných uchádzačov

Kandidáti na post prezidenta Policajného zboru, Peter Kovařík a Štefan Hamran (foto: Ministerstvo vnútra SR)
Kandidáti na post prezidenta Policajného zboru, Peter Kovařík a Štefan Hamran (foto: Ministerstvo vnútra SR)

Priložená tlačová správa Ministerstva vnútra SR

Výberová komisia v pondelok 4. januára 2021 vypočula dočasne povereného prezidenta PZ Petra Kovaříka a veliteľa útvaru osobitného určenia PPZ Štefana Hamrana. Títo kandidáti na post prezidenta PZ splnili podmienky účasti výberového konania upravené v zákone č. 73/1998 o štátnej službe.

Komisia počas viac ako troch hodín hodnotila organizačné, riadiace a kontrolné schopnosti, rovnako odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie policajného prezidenta. Štefan Hamran a Peter Kovařík takisto obhajovali a zdôvodňovali svoje vlastné koncepcie rozvoja a riadenie Policajného zboru.

Komisia odporučila ministrovi vnútra predložiť Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR na vypočutie obidvoch uchádzačov. Minister Roman Mikulec tak urobí do 15 dní.

Kandidát Kovařík (foto: Ministerstvo vnútra SR)

Kandidát Hamran (foto: Ministerstvo vnútra SR)

Parlamentný výbor po verejnom vypočutí kandidátov odporučí ministrovi vnútra vymenovať jedného z nich do funkcie prezidenta PZ. Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať.

Zaujíma vás téma polícia na Slovensku? Všetky články k téme polícia nájdete tu

Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie