Súhrn dôležitých tém pre motoristov: Pokuty, povinná výbava, autokamery, povinnosti a práva vodičov

Pripravili sme pre vás súhrn našich článkov z tohto roka, ktoré považujeme za dôležité pre väčšinu slovenských motoristov. Venujeme sa pokutám, povinnostiam i právam vodičov áut i motoriek.
Vydané Text: 
Je vôbec používanie autokamier legálne? Ako je to s použitím kamery na vlastnom parkovisku a čo robiť, keď ste zrazili zviera? Ako postupovať pri škodovej udalosti a kto má vlastne právo zastaviť vás na ceste? Na tieto a mnohé ďalšie otázky niekoľkokrát týždenne odpovedáme [v našej poradni](https://autoviny.sk/obsah/znacka/poradna). Pripravujú ju pre vás traja motoristickí novinári, pričom svoje odpovede nachádzajú v aktuálnom znení slovenských zákonov, ale aj v obyčajnej motoristickej praxi. Sme presvedčení, že keď si prejdete zoznam našich článkov z [motoristickej poradne](https://autoviny.sk/obsah/znacka/poradna), určite medzi nimi nájdete hneď niekoľko, ktoré budú pre vás užitočné:

Sadzobník pokút 2020: Toto sú najvyššie pokuty za bežné priestupky za volantom

Vedeli ste, že keď budete zámerne brániť sanitke v prejazde, dostanete rovnakú pokutu ako za prekročenie rýchlosti o 21 km/h?
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk
ODPORÚČANÉ


ZO SVETA

Nové 100 % clo na elektromobily z Číny bude realitou! A to je len začiatok

  • Americký automobilový priemysel a regulačné orgány sa obávajú, že ak sa čínske elektrické vozidlá dostanú do Spojených štátov, domáce značky im nebudú schopné konkurovať. Bidenova administratíva však údajne dospela k tomu, čo považuje za riešenie: Na čínske elektrické vozidlá zavedie plné 100-percentné dovozné clo.