Aktuality

Cestný pirát dostal doživotie! Nelegálny závod sa skončil usmrtením nevinného

Pohľad na pouličné nelegálne závody môže byť zaujímavý v prípade, že sa o to postarajú filmári z filmu Rýchlo a zbesilo, alebo ak hrávate hru zo série Need for speed. V bežnej premávke nemajú a nemôžu mať svoje miesto. Svoje o tom vedia dvaja mladíci, ktorí sa pretekali v berlínskych uliciach.

Na križovatke Kurfürstendamm bulváru, približne po 1,5 kilometri od "začiatku závodu" došlo k tragédii, kde vyhasol nevinný ľudský život. Prípad sa stal v roku 2016, kde vtedy 26-ročný mladík usmrtil pri agresívnej jazde jazdou na červenú 69 ročného doktora na dôchodku. Cez križovatku prechádzal rýchlosťou okolo 170 kilometrov za hodinu, následná zrážka odhodila Jeep zosnulého vodiča 25 metrov ďaleko.

Nevynechajte videá z našej produkcie:

Ako si nerozvážnou jazdou zničiť celý život

Súdy prebiehajú už od roku 2016, vlani však berlínsky súd poslal oboch vodičov, ktorí sa zúčastnili pretekov za mreže na doživotie. Prípad je teraz riešený na najvyššom súde, ten dal za pravdu verdiktu berlinskému súdu vzhľadom k staršiemu vodičovi, ktorý spôsobil dopravnú nehodu. Druhý z vodičov, o 2 roky mladší ešte ale má nádej na miernejší trest. Podľa slov najvyššieho súdu nemôže byť obvinený ako spolupáchateľ vraždy, pretože to by znamenalo spoločné rozhodnutie k tomuto činu

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?