Cestný pirát dostal doživotie! Nelegálny závod sa skončil usmrtením nevinného

Exemplárny verdikt súdu, vďaka ktorému bude na cestách opäť bezpečnejšie.
Vydané  Text: 

Pohľad na pouličné nelegálne závody môže byť zaujímavý v prípade, že sa o to postarajú filmári z filmu Rýchlo a zbesilo, alebo ak hrávate hru zo série Need for speed. V bežnej premávke nemajú a nemôžu mať svoje miesto. Svoje o tom vedia dvaja mladíci, ktorí sa pretekali v berlínskych uliciach. Na križovatke Kurfürstendamm bulváru, približne po 1,5 kilometri od „začiatku závodu“ došlo k tragédii, kde vyhasol nevinný ľudský život. Prípad sa stal v roku 2016, kde vtedy 26-ročný mladík usmrtil pri agresívnej jazde jazdou na červenú 69 ročného doktora na dôchodku. Cez križovatku prechádzal rýchlosťou okolo 170 kilometrov za hodinu, následná zrážka odhodila Jeep zosnulého vodiča 25 metrov ďaleko. #### Nevynechajte videá z našej produkcie: ### Ako si nerozvážnou jazdou zničiť celý život Súdy prebiehajú už od roku 2016, vlani však berlínsky súd poslal oboch vodičov, ktorí sa zúčastnili pretekov za mreže na doživotie. Prípad je teraz riešený na najvyššom súde, ten dal za pravdu verdiktu berlinskému súdu vzhľadom k staršiemu vodičovi, ktorý spôsobil dopravnú nehodu. Druhý z vodičov, o 2 roky mladší ešte ale má nádej na miernejší trest. Podľa slov najvyššieho súdu nemôže byť obvinený ako spolupáchateľ vraždy, pretože to by znamenalo spoločné rozhodnutie k tomuto činu
Pokračujte na ďalší príspevok »Výrazný facelift

Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov.

   Nový Spring zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu. Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
 • SERVIS

  Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?