Aktuality

Dôležitá správa pre čakajúcich na nové auto! Poznáme dátum, kedy sa opäť rozbehne výroba automobilky Škoda.

Škoda Karoq 2,0 TSI 4 x 4 Sportline (test 2019, foto: Tomáš Kelement)

Automobilka sa pripravuje obnovenie výroby vo svojich závodoch v Českej republike, ku ktorému dôjde 27. apríla 2020. Aby bolo možné zamestnancov čo najlepšie chrániť pred nákazou koronavírusom, schválila automobilka pre všetky oddelenia podniku rozsiahly zoznam bezpečnostných opatrení. V celkovo viac ako 80 bodoch definuje konkrétne kroky na ochranu zdravia zamestnancov a prijíma organizačné opatrenia, ako čeliť nákaze koronavírusu na pracovisku.

„Od 18. marca 2020 stojí výroba v troch našich výrobných závodoch v Českej republike. V záujme ochrany všetkých bolo správne zaviesť tieto rozsiahle obmedzenia. Teraz ale nastal čas pozrieť sa s optimizmom vpred. V Európe postupne otvárame naše dílerstvá a s postupným obnovovaním výroby robíme ďalší dôležitý krok k tomu, aby sme mohli naše vozidlá zase dodávať na medzinárodné trhy. Ďakujem všetkým zamestnancom, ktorí v uplynulých dňoch a týždňoch intenzívne pracovali na tom, aby bolo možné výrobu opäť rozbehnúť. Tím značky ŠKODA je veľmi motivovaný k tomu, aby opäť pracoval s plným nasadením,“ oznámil predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO, Bernhard Maier.

Počas prvej fázy prebehne zahájenie výroby s úplným zavedením všetkých schválených bezpečnostných opatrení. V druhej fáze budú určité bezpečnostné opatrenia uvoľnené, akonáhle to bude možné. V tretej fáze budú bezpečnostné predpisy v dlhšom časovom horizonte postupne uvoľňované v tej miere, aby to bolo s ohľadom na čo najlepšiu ochranu zdravia obhájiteľné. Na konci tejto tretej fázy, vo vhodnom okamihu, budú obnovené obvyklé postupy.

Zdroj: TS

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie