Aktuality

Plánovali ste kúpu nového auta? Teraz môžete ušetriť tisíce eur!

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)

Automobilový priemysel zažíva najhoršiu ekonomickú krízu od roku 1945. Odhaduje sa, že výrobcovia áut by mohli na tržbách stratiť až viac ako 100 miliárd dolárov. Automobilky prosia Európsku Úniu o uvoľnenie prípadných pokút za nedodržanie emisných plánov v nasledujúcich rokoch. Neustále sprísňovanie emisných noriem by ich stálo miliardy eur, ktoré v súčasnej kríze nemajú ako zaplatiť.

Zastavila sa však nielen výroba, ale aj predaj. Záujem o nové vozidlá sa zo strany zákazníkov v západnej Európe podľa zverejnených údajov za marec znížil približne o 66 percent. V Spojených štátoch predajnosť za marec dosiahla najnižšie čísla za posledných 10 rokov. Situácia počas apríla bude s najväčšou pravdepodobnosťou ešte horšia. Mnohé vozidlá pritom dílerom ležia na sklade. Tí sa snažia nájsť spôsoby, ako predávať vozidlá aj počas prebiehajúceho výnimočného stavu vo svete.

Najlepší čas

Z tejto zúfalej situácie pritom môžu najviac vyťažiť práve zákazníci, ktorí sa chystali v tomto čase kúpiť nové vozidlo. Viaceré automobilky na Slovensku spustili online predaj a poskytujú nadštandardné služby počas celého procesu, samozrejmosťou sú bonusy či zľavy, ktoré môžu kupujúcim ušetriť nemalé peniaze. Tento spôsob nákupu môžeme odporučiť najmä ľuďom, ktorí už boli rozhodnutí pre konkrétny model auta a všetky detaily môžu vyriešiť online. V prípade, že ste testovaciu jazdu ešte neabsolvovali, niektorí díleri sú ochotní pri vážnom záujme prísť za vami, aby ste si mohli auto poriadne vyskúšať.

Pokiaľ ste mali vo výhľade nejaký model, ktorý už prevyšoval váš rozpočet, práve teraz je tá najlepšia doba na zjednávanie. Nenechajte si ujsť túto príležitosť vyjednať lepšiu cenu a podmienky, než by bolo za normálnych okolností možné.

VIDEÁ AMŠ NA YOUTUBE

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?