Najpredávanejšie SUV sveta, Toyota RAV4, prekonalo už 10 miliónov vyrobených kusov

Prelomové SUV značky Toyota dosiahlo hranicu 10 miliónov kusov. Táto hranica bola pokorená za 26 rokov a s piatimi generáciami modelov.
Vydané  Text: 
Model RAV4 sa pripojil do radu modelov Toyota, ktoré zaznamenali osemciferný predaj. Celkový predaj tohto najpredávanejšieho SUV prekonal koncom februára tohto roka hranicu 10 miliónov, o čo sa postaralo päť generácií vozidla vyrábaného od roku 1994. Od svojho uvedenia na trh bol globálny model RAV4 lepší a lepší. Vytvoril nový segment kompaktných a agilných SUV pre voľný čas a pokračoval v určovaní hraníc, pričom predaj stále rástol. V roku 2019 sa model RAV4 stal nielen najpredávanejším SUV na svete, ale aj štvrtým najpredávanejším osobným vozidlom celkovo. Zďaleka najúspešnejším trhom sa stala Severná Amerika, kde sa predalo viac ako pol milióna vozidiel (535 000 v roku 2019), nasleduje Európa (133 000) a Čína (127 000). V Európe sa predalo od roku 1994 viac ako dva milióny kusov vozidiel RAV4, zatiaľ čo najnovší model piatej generácie uvedený na začiatku roku 2019 zaznamenal nový ročný rekord na úrovni viac ako 130 000 kusov. Tento rok bude pre rad RAV4 dôležitý, pretože na trh príde nový hybridný model RAV4 Plug-in Hybrid, ktorý zákazníkom ponúkne ešte väčší dojazd v čisto elektrickom režime s nulovými emisiami a nulovou spotrebou paliva. *Tabuľka: Predaje TOYOTA RAV4 od 1994 do februára 2020*

Dotácie od štátu budú platiť aj na novú Toyotu RAV4, dostala plug-in hybridný pohon a skvelé parametre

Ak sa od ceny plug-in hybridu odpočíta štátna dotácia a ešte k tomu nejaké to zvýhodnenie od predajcu, dostaneme sa k veľmi zaujímavým sumám.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


ODPORÚČANÉInzercia

Inzercia

Advertisement