Aktuality

Najkrajšie auto Európy je oficiálne KIA XCeed! Ocenenie red dot značka získala už 25-krát!

Videli ste už niekedy crossover Kia XCeed naživo? Rozhodne by ste mali, pretože až keď máte možnosť sledovať kombináciu ladných a ostrých línií tohto crossoveru, zistíte, že produktové fotografie nevedia zachytiť všetko. Ak sa vám teda XCeed úplne nepozdáva, dajte mu šancu a pozrite sa naň v showroome.

Otvorenú myseľ mali i porotcovia, ktorí zostavujú ocenenia red dot awards. Tieto ocenenia získavajú rôzne spoločnosti za dizajn svojich produktov akékoľvek druhu a typu. Vrátane automobiliek a áut.

Tohtoročným víťazom kategórie Produktový dizajn je práve Kia XCeed.

Zaujímavosťou pritom je, že ocenenie red dot v minulosti získali už všetky modely rodiny Ceed, teda hatchback, kombi, luxusné športové kombi ProCeed i aktuálne vychytený crossover.

Kia XCeed sa vyrába lukratívne pre európsky trh a jeho vývoj prebiehal výlučne s ohľadom na európske reálie. Automobilka očividne trafila do čierneho, pretože vyrobila auto s optimálnymi rozmermi, úspornými motormi, modernou palubnou technikou a po novom aj oceneným vzhľadom. Dizajn XCeedu pochádza z nemeckého Frankfurtu a od druhej polovice minulého roka, kedy sa začal XCeed predávať, sa pre neho rozhodlo viac ako 20-tisíc zákazníkov.

Značka pritom model neoznačuje ako malé SUV, ale ako crossover utility vehicle, teda CUV.

Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti pôsobí od roku 2007 a okrem automobilov sa venuje aj technológiám a bezpečnosti.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie