Aktuality

Subaru má najpredávanejšie benzínové kombi strednej triedy, Outback má úspech

Subaru Outback 2.5i-S CVT ES-X

Subaru Outback je už tretí rok po sebe najpredávanejším benzínovým kombi v strednej triede na Slovensku. Aj v roku 2019 zopakoval úspech spred roka a potvrdil svoju neohrozenú pozíciu, uvádza vo svojej oficiálnej správe značka Subaru. Tieto pozitívne slová sú faktom, Subaru má s Outbackom úspech, a to napriek tomu, že sa nejedná o najlacnejší model značky.

Modelové portfólio značky Subaru na Slovensku pozostáva z piatich modelov, pričom Outback je najdrahším z nich - zaplatíte zaň minimálne 35 490 eur. Najlacnejším modelom je hatchback Impreza, ktorá začína na sume 21 990 eur.

Subaru Outback ponúka už v základnej výbave vskutku solídnu výbavu, výrobca najčastejšie pripomína technológie EyeSight, ktorým sme sa venovali v našej videoreportáži k modelu Subaru XV.

Systém EyeSight používa stereokameru na zachytávanie trojrozmerných farebných obrazov s vynikajúcim rozlíšením, podobne ako druhý pár očí, ktoré sledujú cestu vpredu. Jeho schopnosti sa takmer vyrovnajú ľudskému zraku. Ak zaznamená možné nebezpečenstvo, upozorní vodiča a v prípade potreby začne dokonca brzdiť, aby sa predišlo nehode.

Outback si už od svojho počiatku v roku 1995 vybudoval výrazné postavenie na trhu, a to vďaka svojmu jedinečnému konceptu crossovera, ktorý kombinuje jazdné vlastnosti a pohodlie osobného vozidla s terénnymi schopnosťami SUV a objemom batožinového priestoru kombi. Pretože išlo skutočne o prvý model svojho druhu, Outback sa okamžite stal u zákazníkov hitom, čo vyvolalo súčasnú záplavu crossoverov v automobilovom priemysle. Dnes je Outback vlajková loď značky Subaru.

Prečítajte si aj:


TEST: Subaru Outback pokračuje tam, kde iné SUV končia.

Majo Bóna


VIDEO: Prvýkrát sme si ohmatali Subaru Forester e-Boxer 2020

Martin Šebesta


Prvá jazda na Subaru XV e-Boxer: Nech to elektrina tlačí!

Martin Šebesta


Nový Subaru Forester e-BOXER získal maximálne možné päťhviezdičkové hodnotenie v EuroNCAP

Redakcia (s)


Subaru Forester e-Boxer je podľa EuroNCAP najlepším autom svojej triedy

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie