Aktuality

Kto je na vine v nasledovnom videu? Cyklista alebo kamionista?

Videokamera pripevnená na cyklistickej prilbe zachytila nie úplne ojedinelý stret medzi motorovým vozidlom a cyklistom v Londýne. Nikomu sa nič nestalo, ale od cyklistu delili od smrti iba centimetre a jeden zlý pohyb. Kto je na vine, kamionista alebo ten, kto sedel na bicykli a jazdil po korektne vyznačenej trase?

Video, ktoré ešte pred časom na YouTube zverejnil istý Simon Burrell, vyvolalo svojho času búrlivú diskusiu. Dočkalo sa tisícov komentárov a stoviek tisíc zhliadnutí. Potom z YouTube zmizlo, v rôznych internetových denníkoch však ostali jeho kópie, ktoré nám dávajú možnosť pozrieť si incident opäť.

Incident sa odohrá v čase 1:08. Je zjavné, že sa stal práve na mieste, na ktorom sa cesta mierne zužovala a kamionista na pravej strane kabíny nemohol cyklistu vľavo vidieť. Zreteľne vidieť je aj to, že cyklista mierne zmenil svoju trasu smerom ku kamiónu, ktorý sa takisto viac priblížil k okraju vozovky.

Na druhej strane však pochybil aj kamionista, ktorý nedbal na všadeprítomných cyklistov a svoje vozidlo viedol tak, že na bicykle nenechával veľa priestoru.

Čo si myslíte o vine a nevine účastníkov tohto incidentu? Podeľte sa s nami o svoj názor v komentároch.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie