Diaľničiari získali úctyhodné ocenenie za hranicami Slovenska

Národná diaľničná spoločnosť získala v Českej republike zvláštne ocenenie MOSTY 2018.
Vydané  Text: 
Národná rada osôb so zdravotným postihnutím v Českej republike (NRZP ČR) organizovala ceremoniál spojený s oceneniami za prínos pre hendikepovaných ľudí. Z viac ako 50 návrhov sa v šestnástom ročníku medzi ocenenými v ankete MOST 2018 umiestnili Pardubický kraj, divadelný súbor Slunovrat a tiež Národná diaľničná spoločnosť a. s. Zaslúžene, keďže diaľničiari ešte v roku 2018 naviazali spoluprácu s občianským združením Bez bariér a následne oslovili 3 najväčšie čerpacie stanice na slovenských diaľniciach. Výsledkom spolupráce sú bezbariérové toalety na vybraných odpočívadlách a na čerpacích staniciach slovenských diaľnic a rýchlostných ciest. Tie nesú súhrnný názov EUROKĽÚČ. **„Sme radi, že naša podpora zdravotne postihnutým občanom formou rôznych debarierizačných opatrení prekračuje aj „bariéry“ akými sú štátne hranice krajín, aby sme si boli bližšie.“**, vyjadrila sa NDS na svojej webovej stránke.

Aké novinky priniesla spolupráca s O.Z. Bez bariéry?

• podarilo sa nainštalovať systém EUROKĽÚČ na toaletách vybraných odpočívadiel NDS a čerpacích staniciach na rýchlostných cestách • hraničné priechody budú „schodnejšie“ aj pre ľudí, s načúvacím prístrojom. NDS na nich nainštalovala indukčné slučky • niektoré odpočívadla sa môžu pýšiť plynulými nábehmi a zjazdami na chodníkoch bez navýšenia, vyhradili parkovacie miesta pre ŤZP občanov v blízkosti toalety

Aké novinky chystajú v roku 2019?

• sprístupniť prebaľovacie pulty pre imobilných občanov • vylepšenie mobilnej aplikácie „Pomoc na diaľnici“, aby boli viac k dispozícií ŤZP občanom v prípade núdze.

ODPORÚČANÉ