Ideál na dovolenky? Tento mini karavan s váhou menej ako pol tony za mini cenu

V čase, keď mnoho dovolenkových destinácií trpí preťažením, cestovatelia stále viac a viac vyhľadávajú alternatívne spôsoby a ciele trávenia voľného času. Keď minulý rok, v júni, predstavil kanadský startup DROPLET, štúdiu malého, ľahkého a kompaktného karavanu, nemal to byť len ďalší z nekonečného radu karavanov, ale elegantná a prístupná alternatíva, v ktorej splynie vnútrajšok s vonkajším svetom.
Vydané  Text: 
Nie je žiadnym prekvapením, že tento obytný príves z modelového radu TEARDROP sa od začiatku svojej výroby teší popularite medzi zákazníkmi a priaznivcami tohto druhu cestovania. Mini karavan defacto postavený okolo manželskej postele je vyrobený z hliníkového kompozitu. Stojí na konštrukcii z drevených vlakien a obložený je dreveným laminátom v interiéri. Váži iba približne 430kg, čo znamená, že môže byť ťahaný aj väčšinou malých osobných automobilov.
### Škandinávska dokonalosť a jednoduchosť Na rozdiel od iných obytných prívesov tejto kategórie, DROPLET sa odlišuje svojím jednoduchým dizajnom inšpirovaným unikátnym škandinávskym štýlom. Veľké presklené plochy, oblé predné okno, ako aj okná na oboch stranách a výklopný otvor v streche dávajú vnútornému priestoru svetelnosť a vzdušnosť. Sklá sú tónované pre väčšie súkromie a pohodlie.
### Účelné vybavenie bez zbytočností Priestor vo vnútri vypĺňa z veľkej časti manželská posteľ doplnená dvomi poličkami a odkladacími skrinkami na elektronické gadgety/prístroje a nejaké to oblečenie. Ako pri iných karavanoch tohto typu, vo výbave sa nachádza aj malá kuchynka, prístupná je z vonku. Jednoduchá výbava, plynová dvojplatnička a akrylová kuchynská doska s párom LED svetiel poskytujú všetko nevyhnutné na prípravu stravy. Úložný priestor na riad je v zásuvkách alebo na háčikoch nad doskou. Výbavu dopĺňa výsuvná 12-voltová chladnička na potraviny a uzavretý vodný obeh kontrolovaný ručnou pumpou.
Celkové rozmery 2×4,1 metra s výškou len 1,7 metra s nízkou hmotnosťou a fakt, že aj bežné osobné autá ako Škoda Fabia alebo Kia Ceed môžu ťahať tento obytný príves bez problémov, dodávajú tomuto karavanu na kompaktnosti, praktickosti a jedinečnej atraktivite, ktorú vyznávači voľnosti pri cestovaní ocenenia najviac. Výrobca dodáva karavan v niekoľkých výbavách. Od základnej v cene $14 450, kde si zákazník vybaví interiér samostatne podľa vlastných predstav, až po plnú výbavu so solárnymi panelmi pre úplnú nezávislosť cestovania v cene $16 450. Prípadne sa dá DROPLET požičať a vyskúšať vo vybraných požičovňiach. Zdroje info a foto: www.droplet-trailer.com

ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement