Najdrahšie auto slovenských autobazárov: Kráľovský Mercedes G 6×6 Brabus!

Z tej ceny vám uletí dekel, ako zvyknú hovoriť tínedžeri.
Vydané  Text: 

Popravde, neradi si na autobazároch pozeráme príliš drahé autá, pretože nás pri tom iba zbytočne bolí srdce, že ich nemáme. Občas sa ale vyskytne nejaký ten kúsok, z ktorého skrátka nevieme spustiť oči; napríklad aj tento famózny, neprekonateľný a nedosiahnuteľný Merdeces-Benz triedy G v špeciálnej úprave za mimoriadne peniaze.
Mestská spotreba cez 22 litrov, rok výroby 2015, šesť kolies, červeno-červený interiér v koži, 6-litrové benzínové V8 biturbo, 7-stupňový automat a nájazd 2700 kilometrov. Tento Mercedes-Benz triedy G, pôvodný 63 AMG s úpravami od Brabusu s výkonom 515 kW (690 koní), je skrátka 3,7-tonovým kráľom medzi nadrozmernými automobilmi.
Brabus sa nachádza v Nemecku a pre slovenských zákazníkov sa uchádza prostredníctvom autobazáru LKK IMPORT CARS z Trenčína. Automobil je v plnke a fanúšikovia tuningu na ňom musia nechať všetky oči, pretože obsahuje asi všetky tie vylepšenia, o ktoré sa väčšinou iba márne snažia priaznivci vylepšení áut: na automobile nachádzame množstvo doplnkov karosérie, nápadné modré nástupné plochy, agresívny nárazník a spektakulárny červeno-červený interiér: dokonca aj volant je červený! Jediné, čo ostalo čierne, je prístrojovka. Keď sa pozriete lepšie, všimnete si, že to červené more je v skutočnosti kožené čalúnenie nevídaných rozmerov. **Cena? Astronomických 1 193 660 €.** Registračný poplatok činí „iba“ 1 794 €, pretože nejde o nové vozidlo. 6-litrový benzínový motor spĺňa normu Euro 5.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.