Nový Lexus CT sa dočká druhej motorizácie, ale aj verzie sedan či crossover

Lexus má s CT veľké plány! Namiesto jedného hatchbacku bude označením celej modelovej série!
Vydané  Text: 

**Lexus CT je prémiový hatchback s prepracovaným interiérom a už dnes progresívnym hybridným pohonom. Verzia 200h je však momentálne jedinou dostupnou motorizáciou. Očakáva sa, že v priebehu niekoľkých mesiacov sa dozvieme viac o dizajne a technike novej generácie modelu a spoločne s ním aj o konečne druhom pohone. Najčastejšie sa skloňuje pojem „plne elektrický“.** Začínajú sa objavovať špekulácie a tvrdenia, že úplne nové CT by v ponuke Lexusu mohlo nahradiť nedávno predstavený mestský crossover Lexus UX. Keď sa na túto možnosť spýtala redakcia Auto Express šéfa divízie Lexus Europe Pascala Rucha, dostali zamietavú odpoveď. Podľa neho je Lexus CT 200h dôležitý, pretože priťahuje nových zákazníkov, z ktorých až 70 – 75 percent ostáva naďalej verných Lexusu.
Nové CT-čko by mohlo v budúcnosti konkurovať napríklad aj Tesle Model 3. Automobil bude postavený na platforme TNGA a podľa tlačovej správy od automobilky sa môže jeho dizajn rozvíjať ďalej smerom ku crossoveru. **Áno, z CT-čka možno bude crossover**, ale UX určite nenahradí. Tiež sa špekuluje, že novú generáciu CT môže výrobca ponúknuť ako **5-dverový hatchback alebo aj 4-dverový sedan**, ktoré by mohli vzbudiť značný záujem v Severnej Amerike a Číne. Najväčšie očakávania sú spojené s budúcim pohonom. Popri tom súčasnom 200h (hybrid, 136 koní) by sa novinka mohla dočkať aj výlučne elektrického pohonu, ktorý by lokálne emisie zredukoval na rovnú nulu (0 g CO2/km). Aká je budúcnosť Lexusu CT? Namiesto jedného hatchbacku bude označením celej modelovej série a bude mať za úlohu presviedčať zákazníkov o kladoch japonskej značke hneď na niekoľkých frontoch.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?