Hyundai omladil Tucson, zmenšené SantaFe však zatiaľ nečakajte

Na newyorskom autosalóne predviedol Hyundai novú verziu svojho obľúbeného modelu Tucson. Prvé kúsky by sa mali k zákazníkom dostať v lete.
Vydané  Text: 

Na autosalóne v New Yorku zažil svoju premiéru modernizovaný Hyundai Tucson . Automobilka svoj úspešný model predviedla s novým vzhľadom a pokročilými asistentmi pre vodiča. Európska premiéra podľa dostupných informácií prebehne už onedlho. Predaj vozidla odštartuje už v lete.Vpredu Tucson dostal nové plne diódové LED svetlomety, prepracovaný nárazník a mriežku chladiča. Zadnej časti dominujú nové svetlá, prepracovaný nárazník a tiež nové riešenie výfukov. Zmeny sú decentné, ale ľahko rozpoznateľné.
Vnútri zaujme 7-palcová obrazovka infotainmentu, ktorý podporuje Apple CarPlay, Android Auto a bluetooth pripojenie. K dispozícii je tiež väčšia 8-palcová obrazovka**, ktorá ponúka 3D mapy** a sedemročné predplatné služieb LIVE. Tie obsahujú napríklad dopravné informácie v reálnom čase. Medzi ďalšie vychytávky patrí zvukový systém Krell či bezdrôtové nabíjanie telefónu QI.

Najpredávanejší model automobilky Hyundai dostane tiež systém Surround View Monitor, ktorý využíva 360-stupňový kamerový systém pre pomoc pri parkovaní. Vodičom bude pomáhať tiež systém autonómneho núdzového brzdenia či asistent pre udržiavanie v jazdnom pruhu.Na výber bude z piatich motorov. Najvýkonnejšou verziou ponuky je štvorvalec 2.0 CRDi s výkonom 137 kW, 6-stupňovým manuálom alebo novou 8-stupňovou automatikou a pohonom všetkých kolies. Predtým používaná 1,7 CRDi bola nahradená verziou 1,6 l s výkonmi 85 a 98 kW. V oboch prípadoch je štandardom manuál a predný pohon, silnejší variant môže mať sedemstupňovou dvojspojku a pohon 4×4.

V ponuke stále zostáva atmosférický 1,6 GDI (97 kW) kombinovaný s manuálom a predným pohonom. Preplňovaná verzia T-GDI ponúkne 132 kW a manuál aj dvojspojku, pričom v oboch prípadoch je možný pohon všetkých kolies.
Pokračujte na ďalší príspevok »