Toto nie je vtip! Lamborghini Urus má kľučky z obyčajnej Fabie.

Fanúšikovia sú rozhorčení!
Vydané  Text: 

Koncern Volkswagen je známy **znižovaním nákladov pri výrobe osobných áut**. Na univerzálnom základe tak Nemci dokážu postaviť hneď niekoľko nových modelov a **občas z toho ťažia aj lacnejšie značky, ktoré majú prístup k vyspelej technike.**
V koncerne sa však nachádzajú aj luxusné značky, ako napríklad Lamborghini, Porsche, Bentley či Bugatti a ich dizajnéri majú čo robiť, aby niektoré prvky z lacnejších modelov elegantne zakryli. Talianom sa to tentokrát nepodarilo a svojím najnovším počinom rozhnevali širokú fanúšikovskú základňu. **Niektorí si na novinke Urus všimli, že kľučky dverí majú rovnaký dizajn ako tie na modeli Škoda Fabia. Rozdiel v cene medzi autami je pritom viac ako desaťnásobný.**
**Táto politika**, podľa fanúšikov, **degraduje hodnotu a exkluzivitu automobilov značky Lamborghini** a majitelia tak majú pocit, že na nich niekto šetril. Kľučka z lacného mestského auta je pritom len **vrcholom ľadovca**. Kritizovaná je aj technika, ktorá pochádza z oveľa lacnejších modelov Audi.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?