Toto je SUV! Lincoln Nautilus ukradol dizajn Continentalu – a spravil dobre!

SUV Nautilus debutovalo na autosalóne v Los Angeles, je nástupcom modelu MKX od značky Lincoln.
Vydané  Text: 

Aj keď na naše pomery vyzerá obrovsky, americký trh ho považuje za SUV strednej veľkosti. Nautilus bude k dispozícii s dvomi motormi, základný 2-litrový benzínový motor s výkonom 245 koní doplní preplňovaný 2,7-litrový agregát s výkonom až 335 koní. Oba motory sú vybavené systémom nútenej cirkulácie, priamym vstrekovaním a variabilným časovaním ventilov. Štandardne sú kombinované s 8-stupňovým automatickým systémom a systémom štart-stop, k dispozícii je aj pohon všetkých štyroch kolies.
Vzhľad nového modelu sa v porovnaní s MKX významne zmenil. Dizajn nadväzuje na limuzínu Continental, nápadne podobné sú predovšetkým chrómovaná mriežka chladiča, svetlomety a LED pásy. Preniesť dizajn z limuzíny na SUV zvyčajne neznamená žiadnu výhru, ale Lincolnu sa to podarilo a vytvoril nádherný kus auta, ktorý by celkom určite našiel svojich priaznivcov a kupcov aj u nás na Slovensku.
V interiéri sa okrem kvalitných materiálov nachádza aj 12,3-palcová digitálna prístrojová doska, ďalej veľká dotyková obrazovka so systémom SYNC3 (podporuje Apple CarPlay a Android Auto). Za príplatok môžu zákazníci objednať ultrakomfortné sedadlá nastaviteľné v 22 úrovniach a audio systém pozostávajúci z 13 alebo 19 reproduktorov.
Lincoln Nautilus dokáže samočinne udržiavať jazdu v pruhu, je vybavený automatickým parkovacím asistentom, predkolíznym systémom či adaptívnym tempomatom. U nás sa, pochopiteľne, americké stredne veľké SUV neobjaví, ale môžete o ňom aspoň snívať. Ceny pre USA sa zatiaľ nezverejnili, do predaja sa vozidlo dostane okolo leta 2018.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.