Zdravé jedlo na cestách? Toto za volantom NIKDY nejedzte!

Väčšina vodičov pri dlhších cestách automobilom je priamo počas šoférovania. Berú to ako istý kolorit alebo len jednoduché ušetrenie času.
Vydané  Text: 

Odborníci na výživu odporúčajú – aby metabolizmus správne fungoval – jesť minimálne päťkrát za deň. Stravovací rytmus preto treba dodržať aj počas šoférovania. Pod stravou je však nutné rozumieť kvalitný pokrm, žiadne rýchle občerstvenie. Najhoršie, čo žalúdku môžeme urobiť, je nezdravo a nepravidelne sa stravovať. Škodí mu najmä práve rýchle občerstvenie, ktoré obsahuje mnoho cukrov a tukov.
Vhodné je jesť pomaly a pokojne (čo za volantom je dosť náročné), dôkladne potravu požuť, nechať pôsobiť dostatočným množstvom slín a prehltnúť. Nejesť hltavo a veľké kúsky. Dávať pozor, aby neboli jedlá priveľmi horúce, veľmi pálivé alebo korenisté. Problémom sú aj jedlá veľmi mastné, údené a vyprážané. Prospešná je vláknina – zelenina, ovocie, celozrnné pečivo, tmavá ryža, ovsené vločky, pohánka, cícer, orechy, semienka. Problémy pri nezdravom stravovaní: Nevyprázdňovanie žalúdka (problémy so stolicou), tlak, bolesť, pálenie záhy, vracanie.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.