Američan v sobotu vypustí vlastnú raketu. Chce dokázať, že Zem je plochá.

Keď sa dá v domácich podmienkach vyrobiť raketa, prečo by sa nedalo vyrobiť vlastné auto?
Vydané  Text: 

Mad Mike Hughes (foto: Hughesov profil na Facebooku)

Najlepšie/najhoršie na tom všetkom je, že v tej rakete bude sedieť!

Istý Mad Mike Hughes podľa vlastných slov neverí na vedu, ale vraj vie dostatok z aerodynamiky, aby do atmosféry vypustil vlastnú raketu. Jednu takú plánuje vypustiť už túto sobotu a jeho cieľ nie je nič menej, než dokázať, že nás korporácie, NASA, sorošovci a ilumináti klamú o tvare zemegule. Zem je vraj plochá a Hudges patrí medzi zástancov hnutia takzvaných flat-earthistov. Doslova šokujúce je, že spolu s raketou do vzduchu vystrelí aj seba samého. Možno sa pýtate, ako je vôbec možné, že takýto človek zostrojí raketu. Aj my sa pýtame rovnakú otázku, ale viera v nezmysly ešte neznamená nižšiu inteligenciu alebo zručnosť. Veď aj nacistickí lekári boli špičkoví lekári, hoci morálne boli zrelí na život v kanáloch. Mike Hughes je v civilnom živote vodič lumuzíny a aby dokázal svetu opodstatnenosť svojho presvedčenia v plochú Zem, investoval do svojej rakety 20-tisíc amerických dolárov. Rok 2017 však pre tohto pánka zo Spojených štátov nie je prvým, kedy sa snaží o verejné dokazovanie svojho presvedčenia. O štart DIY rakety sa snažil už v roku 2014, kedy v nej tiež sedel. Vysoko nedoletela a na muža to malo takmer fatálne dôsledky. Iba pár sekúnd po štarte vypustil padák, ktorý sa však poškodil a raketa spadla vo vysokej rýchlosti na zem. Muž strávil tri dni v nemocnici. Tentokrát by ho mohli tieto pokusy stáť život. Štart rakety s jednočlennou posádkou je naplánovaný na túto sobotu medzi druhou a treťou hodinou poobede miestneho času. Pokus bude verejný a streamovaný online cez Youtube a webovú stránku Mika Hughesa. Držíme palce, aby sa pri svojom úlete nezabil. Máme tušenie, že sa mu plochosť Zeme dokázať nepodarí. V budúcnosti by sa chcel dostať pomocou balóna do výšky až 110 kilometrov, teda kdesi, kde by sa dalo uvažovať o hranici Zeme s vesmírom.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?