Opel prichádza s novým SUV-čkom, zrejme elektrickým

Elektrické SUV od značky Opel naberá reálne kontúry. Automobilka ho stihla spropagovať prvou fotografiou na Twiteeri.
Vydané  Text: 

Koncept elektrického SUV-čka alebo crossoveru od značky Opel
Dizajn bude tým, čo bude značku Opel odlišovať od konkurencie. To značka uviedla na svojom profile v sieti Twitter, keď zverejnila fotografiu pripravovaného automobilu. Opel neupresňuje, či sa jedná o koncepčný automobil alebo finálnu podobu niektorého pripravovaného vozidla, dokonca ani to, či ide o crossover, SUV alebo niečo iné. Zo vzhľadu časti predných partií však usudzujeme, že pôjde o SUV, respektíve crossover s relatívne krátkou kapotou, typickým opláckym svetelným podpisom z LED pásov a vzhľadom na chýbajúcu masku chladiča očakávame plne elektrický pohon. Neznie to zle. Ak neberieme do úvahy Amperu (resp. Ampera-e), Opel sa pripravuje na elektrifikáciu pohonov pomalšie ako ostatní výrobcovia. Najbližšie očakávame Grandland X vo verzii plug-in hybrid, ktorý sa bude dať tankovať benzínom, dobíjať elektrinou a elektrický dojazd by mohol dosahovať takých hodnôt, aby sa dalo v meste jazdiť bez použitia spaľovacieho motora. S najväčšou pravdepodobnosťou sa pozeráme na koncept elektrického SUV-čka, ktorým by sa značka Opel ukázala ako jedna zo spoločností schopných udržať krok s aktuálnymi trendmi. Tie sú celkom jednoznačné, medzi ľuďmi bodujú kompaktné SUV-čka a štáty a mestá očakávajú príchod elektrických áut. Opel má dnes vo svojom portfóliu Crossland X, Mokku a Grandland X. Pridať k nim ešte jedno, technologicky najvyspelejšie, by mohlo značke pomôcť. V ponuke zatiaľ chýba vlajková loď kategórie SUV a avizovaný koncept by ho mohol reprezentovať. Poľský magazín Moto uvádza, že by mohol byť postavený na platforme EMP2, na ktorej stojí aj veľký Peugeot 5008.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.