Vieme prví: Na Slovensko príde ďalšia veľká zahraničná autopožičovňa

Payless by chcela byť nízkonákladová autopožičovňa s minimálne 12 pobočkami po celej krajine.
Vydané  Text: 

Keď si dnes chcete požičať auto na krátkodobý prenájom, máte už pomerne veľa možností. Vyberať si môžete nielen autá, ale aj spoločnosti, od ktorých si ich vezmete. Ceny prenájmov sa výrazne líšia v závislosti od toho, na ako dlho si chcete vozidlo požičať a do akej kategórie patrí. Nezanedbateľný vplyv na celkový výpočet ceny prenájmu má aj to, či je potrebné vrátiť s plnou nádržou a koľko musíte pred nájmom vyplatiť vo forme vratnej zálohy. Bojovať o časť trhového koláča bude aj úplne nová značka autopožičovní, s ktorou mohli mať Slováci skúsenosť doteraz iba v zahraničí. Značku Payless na Slovensku uvedie rovnaká firma, ktorá prevádzkuje aj dlhodobého lídra na našom trhu, autopožičovňu AVIS. Skupina United Rental Group vlastní až 1300 automobilov takmer všetkých kategórií, celkovo ich rozdeľuje do 35 typov. Značka Payless sa na slovenský trh uvedie až v apríli 2018, v Spojených štátoch umožňuje prenájom áut už od 9 dolárov. Do akej miery bude Payless upravovať ceny pre slovenský trh, zatiaľ nevieme. O podrobnejšie informácie sme požiadali, článok o ne ešte budeme aktualizovať.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.