GLE kupé dostane špeciálnu oranžovú edíciu. Ani jeden lak karosérie však oranžový nie je.

Ceny tejto oranžovej edície Mercedes radšej ani nezverejnil.
Vydané  Text: 

Mercedes-Benz GLE kupé v edícii OrangeArt s oranžovými akcentmi (foto: Daimler) Pre viac fotiek si otvorte galériu k článku.

Mercedes-Benz predstavil novú edíciu automobilov GLE kupé s názvom OrangeArt Edition. Oranžovými akcentmi zdôrazňuje športový charakter vozidiel, pričom vyhotovenie interiéru, motorizáciu, doplnky a lak karosérie si budú môcť zákazníci vybrať.

Zákazníci budú mať na výber zo šiestich farieb lakov, konkrétne to bude čierna, polárna biela, obsidiánovo čierna, irídiová strieborná, selenitová sivá a diamantová biela bright designo. Veľmi kreatívne pomenovania, však? Nech máte na SUV kupé akýkoľvek názor, musíte uznať jedno: **toto sa Mercedesu naozaj vydarilo. Fakt!**
No nie sú krásne? Mercedes-Benz GLE kupé v edícii OrangeArt s oranžovými akcentmi (foto: Daimler) Pre viac fotiek si otvorte galériu k článku.

Automobily patriace do tejto edície sa začnú predávať od augusta, postavené budú na 21-palcových diskoch AMG v čiernom prevedení, svetlomety sú lemované čiernymi prstencami z LED osvetlenia. V interiéri sa medzi kľúčové vlastnosti radia športové sedadlá s čalúnením koža napa/mikrovlákno DINAMICA v čiernej farbe s lemovaním v oranžovej farbe a kontrastným ozdobným šitím v sivej.
Mercedes-Benz GLE kupé v edícii OrangeArt s oranžovými akcentmi (foto: Daimler) Pre viac fotiek si otvorte galériu k článku.

Edícia ponúkne na výber aj prvky výbavy od AMG, ale nebude to podmienkou pre kúpu. Presnejšie budú pod hlavičkou OrangeArt k dispozícii nasledovné modely: 350 d, 400, 500 a AMG GLE 43, všetky vo variante kupé a s pohonom všetkých štyroch kolies 4MATIC. Ceny zatiaľ importér nezverejnil. A vlastne je to jedno, pretože ľudia, ktorí si takéto autá kupujú, si ich aj tak neberú na lízing a ani nemajú hlboko do peňaženky.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.