Mazde sa dotykové displeje v autách nepáčia, vraj sú nebezpečné.

Japonci ich do svojich áut pravdepodobne montovať nebudú.
Vydané  Text: 

V súčasnosti sa niektoré automobilky snažia ušetriť nemalé peniaze na fyzických tlačidlách, ktoré sú na výrobu finančne náročnejšie než dotykový displej. Paradoxné je, že si za displej musíme častokrát aj sami priplatiť. Po čase ale väčšinou zisťujeme, že naň len málokedy dobre vidieť, je večne zacapkaný, mrzne a ovládanie niektorých kľúčových systémov je úplne nelogické. Navyše väčšina obrazoviek pripomína, hlavne hrubými rámčekmi a zlým rozlíšením, čínsky tablet zo supermarketu, ktorý bude o niekoľko rokov vyzerať dosť komicky.


Podľa Mazdy sú dokonca aj nebezpečné. Dotykové displeje dokážu veľmi jednoducho odvrátiť pozornosť vodiča, ktorý môže nevedomky prejsť do protismeru, stretnúť sa s autom či zraziť chodcov. Padlo tak rozhodnutie, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou spečatilo osud týchto displejov vo vozidlách značky Mazda.


My dúfame, že aj ostatné automobilky zvážia budúcnosť displejov vo svojich modeloch a ponechajú aspoň elementárne funkcie vo forme klasických tlačidiel a ovládačov.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?