Slovenská Kia Sportage 2008

Kia uviedla na slovenský trh SUV Sportage v prevedení pre modelový rok 2008, ktorý sa popri modelovom rade cee’d v Žilinskom závode kórejskej automobilky.
Vydané  Text: 

Ročník 2008 prináša niekoľko drobných vylepšení. Drobné dizajnové zmeny obsahujú prepracovanú prednú masku chladiča, čierne orámovanie reflektorov, zväčšené vonkajšie zrkadlá, nové tvarovanie hliníkových diskov kolies a nárazníky vo farbe karosérie pre všetky verzie. Auto dostalo tiež modifikovaný posilňovač riadenia s lepšou odozvou, tlmiče pruženia sú športovejšie pre zlepšenú stabilitu, nové kotúčové brzdy majú priemer 300 mm. V interiéri dostala Kia Sportage nové predné sedadlá s dlhšími a širšími sedákmi, zdokonalená bola tiež zadná lavica. Zlepšená bola tiež schopnosť ťahať prívesy o 12.5% oproti predchádzajúcemu modelu, terajšie maximum je 1800 kg. Novinkou je tiež sedemročná záruka. Cena Kie Sportage 2008 sa začína na 644 700 Sk s DPH, za ktorú kúpite auto s dvojlitrovým benzínovým štvorvalcom.
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.