SERVIS

Keď nemôžete naštartovať

Prenosné štartéry Osram umožňujú auto naštartovať rýchlo, a to aj s vybitým akumulátorom, bez štartovacích káblov a bez pomoci druhého auta.

Vydané  Text: 

Problém so štartovaním auta sa zvyčajne vyskytne vtedy, keď ho najmenej očakávame. Na okamžitú údržbu batérie alebo jej výmenu tak zvyčajne nie je čas. Túto situáciu je však možné riešiť rýchlo a efektívne s pomocou malých a kompaktných zariadení – tzv. štartérov, ktoré umožňujú auto naštartovať rýchlo, a to aj s vybitým akumulátorom, bez štartovacích káblov a bez pomoci druhého auta.

Dnešné štartéry sú akumulátorové, ľahko prenosné a tak subtílne, že sa ľahko zmestia do akejkoľvek priehradky alebo napr. do odkladacej kapsy za predným sedadlom. Štartéry z radu BATTERYStart zahŕňajú modely pre štartovanie akýchkoľvek benzínových motorov a dieselových motorov s objemom až 10 litrov. Vďaka širokej ponuke si možno vybrať ten správny produkt presne podľa konkrétneho typu auta.

BATTERYstart 200

BATTERYstart 200 s kapacitou batérie 6 000 mAh je schopný naštartovať benzínový motor s objemom až 3 litre. Po použití sa okamžite dobíja, a na jeho plné nabitie stačia 2 hodiny.

Osram BATTERYstart 200

BATTERYstart 300

Ďalší štartovací zdroj BATTERYstart 300 umožňuje naštartovať benzínový motor s objemom až 6 litrov alebo dieselový motor s objemom až 3 litre. Jeho nabíjanie trvá 3 hodiny.

Osram BATTERYstart 300

Inzercia


BATTERYstart 400

Najvýkonnejší prenosný štartér BATTERYstart 400 má kapacitu 16 800 mAh a je schopný naštartovať benzínový motor s objemom až 8 litrov alebo dieselový motor s polovičným objemom. Jeho nabíjanie trvá necelé štyri hodiny a ponúka možnosť pripojiť cez priložený adaptér so štandardnou 12V cigaretovou zásuvkou ďalšie auto-moto spotrebiče, ako sú palubné kamery, autochladničky, kompresory, ventilátory a pod.

Osram BATTERYstart 400

BATTERYstart Pro 1000

Vďaka lítiovo-iónovému akumulátoru a špičkovému prúdu 1500 A dokáže profesionálny model BATTERYstart Pro 1000 ľahko naštartovať všetky 12V benzínové motory a dieselové motory do objemu až 10 litrov. Kompaktný, ľahký a ľahko použiteľný štartér, v porovnaní s tradičnými ťažkými a objemnými dielenskými modelmi, má tiež k dispozícii funkciu powerbanky a štyri svetelné módy vrátane SOS funkcie.

BATTERYstart PRO OEBSPL1000

Ďalšie funkcie

V ponuke dostupných štartérov stojí za zmienku aj množstvo ďalších užitočných funkcií. Zariadenia sú vybavené zásuvkami USB, takže môžu fungovať ako powerbanka a nabíjať napr. mobilné telefóny, fotoaparáty, tablety atď. Možno ich tak používať aj keď máte autobatériu v dobrej kondícii. Niektoré modely majú tiež vstavané svietidlo, ktoré uľahčuje použitie štartéra na tmavých miestach alebo po zotmení. Všetky štartéry sú bezpečné, výrobca do nich zahrnul ochranu proti prepólovaniu, skratu a prepätiu.

OSRAM BatteryStart 200
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.